Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský veľvyslanec si podal ministerku Černochovú za vyjadrenia po úmrtí Duginovej, obvinil ju z podpory terorizmu

Jana Černochová sa v súvislosti s úmrtím dcéry popredného ruského ideológa vyjadrila, že jej nie je ľúto jej ani jej otca, ale tisícok zavraždených v dôsledku ich propagandy.

24.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský veľvyslanec pri Organizácii Spojených národov (OSN) Vasilij Nebenzia obvinil českú ministerku obrany Janu Černochovú z podpory terorizmu. Vyjadril sa tak počas utorkového stretnutia Bezpečnostnej rady OSN v súvislosti s jej vyjadreniami po úmrtí dcéry popredného ruského ideológa Darie Duginovej, ktorá zahynula cez víkend pri výbuchu auta. Černochová sa vyjadrila, že jej nie je ľúto jej ani jej otca, ale tisícok zavraždených v dôsledku ich propagandy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom anglické vysielanie Českého rozhlasu. Český premiér Petr Fiala na Nebenziove obvinenia reagoval s tým, že je to vrchol cynizmu. Samotná ministerka skonštatovala, že to potvrdzuje účinnosť podpory Česka pre Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský veľvyslanec si podal ministerku Černochovú za vyjadrenia po úmrtí Duginovej, obvinil ju z podpory terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií