fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Samosprávy sú kľúčové pre fungovanie nášho štátu. Prezidentka Čaputová vyzvala ľudí, aby išli voliť

Samosprávy sú k občanom najbližšie a najviac im môžu rozumieť, uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.10.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová upozornila na dôležitosť spojených komunálnych volieb a volieb do samosprávnych krajov. V jpiatok vo videu na sociálnej sieti vyzvala všetkých, aby využili svoje volebné právo.

„Samosprávy sú kľúčové pre fungovanie nášho štátu. Ukázalo sa to najmä počas rôznych kríz za posledné obdobie,” uviedla Čaputová. Dodala, že samosprávy sú k občanom najbližšie a najviac im môžu rozumieť.

Historické voľby do samosprávy

V sobotu 29. októbra sa uskutočnia prvýkrát v histórii Slovenska spojené voľby do orgánov miest a obcí a do orgánov vyšších územných celkov.

Hlasovať v nich budú môcť občania v čase od 7:00 do 20:00. Ide pritom o rozdiel oproti parlamentným voľbám, keď sa zvykne hlasovať do 22:00.

Komplikovanejšie spočítavanie

Ministerstvo vnútra SR to odôvodnilo komplikovanejším následným spočítavaním hlasov, keďže väčšina voličov bude mať k dispozícii štyri kandidátne listiny a obyvatelia Bratislavy a Košíc až šesť.

Volebné komisie by po uzavretí volebných miestností mali najskôr sčítavať výsledky krajských volieb. Pokiaľ ide o začiatok hlasovania, rozhodnutím starostu obce je ho možné posunúť na skorší čas, maximálne však o dve hodiny.

Prečítajte si tiež:
Rusko je teroristický štát a tak s ním treba aj zaobchádzať, tvrdí Kuleba

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Samosprávy sú kľúčové pre fungovanie nášho štátu. Prezidentka Čaputová vyzvala ľudí, aby išli voliť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií