fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

SaS podporí novelu o predčasných voľbách. Sulík však nevie, „čo tam hrajú, čo tam pečú“ (video)

Šéf Národnej rady SR však novelu odsunul na ďalšiu riadnu decembrovú schôdzu.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.11.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporí novelu Ústavy SR o predčasných voľbách v druhom čítaní. Povedal to predseda SaS Richard Sulík v piatok na tlačovej konferencii.

„Novelu Ústavy sme podporili v prvom čítaní. Na novembrovej schôdzi sa malo hlasovať o druhom čítaní, avšak šéf Národnej rady SR (NR SR) novelu odsunul na ďalšiu riadnu decembrovú schôdzu. Neviem, čo tam hrajú, čo tam pečú,” uviedol Sulík.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Návrh na zmenu ústavnoprávneho zákona do parlamentu predložili Tomáš Taraba a poslanci Štefan Kuffa i Filip Kuffa (obaja Život-NS). V návrhu požadujú doplniť možnosť zániku poslaneckého mandátu v NR SR. Ďalším cieľom a poslaním je podľa navrhovateľov zabrániť dvojtvárnosti právneho stavu.

„Poslanci prijatím zmeny v zákone odstránia právnu neistotu vyvolávajúcu pochybnosti. Taktiež nebudú vznikať obštrukcie pripomienkovaním zákona na každej možnej inštitúcii,” tvrdia predkladatelia.

Viac k témam: Predčasné voľby, Ústava SR, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – SaS podporí novelu o predčasných voľbách. Sulík však nevie, „čo tam hrajú, čo tam pečú“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Areál bývalého družstva v Réci zachvátil požiar, spôsobil miliónovú škodu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií