fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečo ju nikto nechcel? Slobodný otec si adoptoval dievčatko, ktoré odmietlo až 20 rodín!

Máte tip? napíšte nám mailom

Slobodný otec sa túžil stať otcom. Nakoniec si adoptoval dievčatko, ktoré odmietlo až 20 rodín! Dôvod, prečo ho nikto nechcel vás pobúri.

Otcom sa túžil stať natoľko, že keď mu život priviedol do cesty toto dievčatko, ani na chvíľku neváhal. Dievčatko menom Alba sa narodilo s Downovým syndrómom a jej matka sa rozhodla, že sa jej vzdá.

Urobila tak krátko po pôrode. Keby sa nenašiel tento starostlivý muž, jej osud by vyzeral úplne inak. Mnoho rodín si ju nechcelo adoptovať. „Chcel pre ňu šťastný život, a preto si ju adoptoval 13 dní po narodení. Luca už od svojich 14 rokov pracuje ako dobrovoľník pre rôzne organizácie, ktoré sa starajú o deti so zdravotným postihnutím.Vždy mal dobrý vzťah k deťom a chcel si založiť rodinu. Keď požiadal o adopciu, mal to zložité, keďže je slobodný a nemá ženu. V roku 2017 sa mu ale z adopčnej agentúry konečne ozvali s tým, že si môže adoptovať dieťa, ale pod jednou podmienkou.”

Slobodný otec získal zmysel života

Podľa BBC si muž mohol adoptovať iba dievčatko, ktoré je zdravotne postihnuté. Luca sa bežne pohyboval v prostredí, kde sa okolo neho nachádzali postihnuté deti a zároveň bol presvedčený o tom, že bude skvelý otec. Ihneď prišiel do nemocnice, aby videl bábätko. „Keď som ju prvýkrát držal v mojom náručí, bol som unesený z toho pocitu. Keď som mal pri sebe Albu, vedel som, že budem dobrým otcom,” povedal otec pre portál BBC. Už pri prvom stretnutí tušil, že sú si súdení. Údajne držal dieťa v náručí po prvý krát. Chcel si s ňou vytvoriť rodičovské puto, preto s ňou niekoľko dní zostal osamote. Až neskôr ju predstavil aj ostatným členom jeho rodiny. Údajne sa jeho svet  točí okolo malého dievčatka. „Práve tá priniesla zmysel do jeho života a je šťastný, že sa o ňu môže postarať. Pre neho Alba nikdy nebola poslednou voľbou, ale práve tou prvou a jedinou.”

Podobný príbeh prežíva aj tento muž z videa, ktorý si tiež adoptoval postihnuté dieťa.

Prečítajte si tiež:
Videli ste tehotné deti? Vyzerajú veľmi divne.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií