fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovak Parcel Service investoval milióny do automatizovaných triediacich liniek (video)

Spoločnosť dosiahla vlani zisk po zdanení vyše 7 miliónov eur, medziročne ho zvýšila viac ako o polovicu.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Kuriérska spoločnosť Slovak Parcel Service, s.r.o., (SPS) investovala do svojich automatizovaných triediacich liniek v Ivanke pri Dunaji a v Žiline v poslednom období 7 miliónov eur.

Linku v Ivanke pri Dunaji aktuálne rozširuje, čím opäť zvýši kapacitu.

Ako firma v stredu informovala, každoročne investuje do nových technológií, už vlani otvorila dve nové doručovacie centrá v Trenčíne a v Trnave a výrazne tak navýšila celkovú kapacitu.

Elektromobily aj s nabíjacími stanicami

Najväčší slovenský kuriérsky prepravca spolu s rozširovaním počtu elektrických áut buduje aj niekoľko nabíjacích staníc pre elektromobily v okolí vlastných doručovacích stredísk. Dostupné budú nielen pre kuriérov, ale niektoré aj pre motoristov.

Podpora elektromobility je pre nás dôležitá, preto sa usilujeme o budovanie takejto infraštruktúry v rôznych častiach Slovenska. V takomto trende budeme pokračovať aj v najbližších rokoch,“ uviedol konateľ SPS Ján Ťurek.

Výnosy firmy

Spoločnosť dosiahla vlani zisk po zdanení vyše 7 miliónov eur, medziročne ho zvýšila o 55 %, resp. o 2,6 milióna eur. Výnosy firmy z hospodárskej činnosti v objeme 70 miliónov eur vzrástli o 21 %.

Prečítajte si tiež:
Obvinený expolicajt z kauzy Očistec sa postaví pred súd, uzavrie dohodu o vine a treste

Podľa verejne dostupných údajov zisk z hospodárskej činnosti vo výške takmer 10,5 milióna eur narástol o polovicu, pridaná hodnota sa zvýšila o 27 % na viac ako 21 miliónov eur.

Najväčší súkromný prepravca

Slovak Parcel Service so sídlom v Ivanke pri Dunaji pôsobí na trhu expresných kuriérskych služieb od roku 1992. Majiteľom SPS je podľa obchodného registra rakúska spoločnosť Post 27 Beteiligungs GmbH so sídlom vo Viedni, základné imanie je vo výške 6 639 eur.
Spoločnosť má podľa jej portálu takmer tridsať regionálnych pobočiek a stredísk a vyše 750 kuriérskych vozidiel. Spolu so sesterskou spoločnosťou Express One Slovakia, s.r.o., ktorá má toho istého spoločníka, je SPS najväčším súkromným prepravcom expresných zásielok na Slovensku.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Doručovanie zásielok, Elektromobily, Investície, Kuriérska spoločnosť, Nabíjacie stanice pre elektromobily, Slovak Parcel Service
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovak Parcel Service investoval milióny do automatizovaných triediacich liniek (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V putách polície skončil ďalší petržalský díler pervitínu, hrozí mu až 15 rokov za mrežami
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií