fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obvinený expolicajt z kauzy Očistec sa postaví pred súd, uzavrie dohodu o vine a treste

Pavol V. pôsobil v minulosti ako šéf finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 16. mája verejné zasadnutie s obvineným bývalým policajtom Pavlom V. Ako ešte v marci informoval Úrad špeciálnej prokuratúry, ide o obvineného bývalého príslušníka Policajného zboru, ktorý bol vylúčený na samostatné konanie z trestnej veci známej ako Očistec a rovnako bol trestne stíhaný vyšetrovateľom Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR v súvislosti s nezákonnými lustráciami. Súd by mal konkrétne schvaľovať návrh dohody o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným.

Pavlovi V. je podľa prokuratúry kladených za vinu viacero trestných činov v rámci deviatich skutkov, konkrétne činnosť pre zločineckú skupinu a s tým spojené trestné činy prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa spolu s neoprávneným nakladaním s osobnými údajmi. Obvinený pôsobil v minulosti ako šéf finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Viac k témam: Kauza Očistec, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený expolicajt z kauzy Očistec sa postaví pred súd, uzavrie dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií