fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenské tituly na spoločnom šampionáte Čechov a Slovákov v časovke jednotlivcov získali Cully a Jenčušová

Na spoločnom šampionáte sú na programe preteky s hromadným štartom, cyklistické majstrovstvá hostí juhočeské mestečko Mladá Vožice.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.6.2022 (Webnoviny.sk) – Majstrami Slovenska v cyklistickej časovke jednotlivcov sa stali Ján Andrej Cully (Pro Cycling Aone) a Nora Jenčušová (BePink). Na spoločnom šampionáte Čechov a Slovákov v Česku muži absolvovali trať dlhú 39,4 km, ženy aj juniori s juniorkami po 19,8 km.

Štart aj cieľ časovky bol v Kovářove a obrátka v Milevsku. Jenčušovej sa podarilo obhájiť vlaňajší titul, medzi mužmi minuloročný víťaz Ronald Kuba (Brigetio KSE) obsadil tretiu priečku.

Tretie prvenstvo

Ján Andrej Cully, ktorý už ukončil profesionálnu kariéru a venuje sa podnikaniu, triumfoval v konečnom účtovaní s náskokom necelých 21 sekúnd pred Marekom Čaneckým (BRS – Kaktus bike), tretí skončil s mankom 88 sekúnd na Cullyho minuloročný víťaz Kuba.

Cully vlani skončil tretí, predtým dvakrát získal titul slovenského šampióna v časovke. Vo štvrtok si tak vybojoval tretie prvenstvo.

Preteky počas víkendu

Medzi ženami Jenčušová zvíťazila o 66 sekúnd pred skúsenou Jankou Keseg Števkovou (Outsiterz), tretia finišovala Petra Machálková (CAT Trenčín) s mankom 68 sekúnd na víťazku.

Juniorské kategórie medzi Slovákmi ovládli Klaudia Varšová (Cyklo Spiš) a Samuel Novák (Borgo Molino Rinascita Friuli).

Prečítajte si tiež:
Tour de France 2022: Víťazom 14. etapy sa stal Matthews, Roglič odstúpil a Sagan klesol v rebríčku

Spoločný šampionát SR a ČR má v piatok ma programe voľný deň, počas víkendu sú naplánované preteky s hromadným štartom. V sobotu 25. júna budú súťažiť juniori (118,29 km), juniorky aj ženy (po 98,58 km), v nedeľu 26.6. prídu na rad muži (197,15 km).

Viac k témam: Cyklistické preteky, Slovenský šampionát
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské tituly na spoločnom šampionáte Čechov a Slovákov v časovke jednotlivcov získali Cully a Jenčušová © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií