fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pezinok žiada o dotáciu na prístavbu Materskej školy Cajlanská vo výške 2,37 milióna eur

V súčasnom objekte pribudnú štyri bezbariérové triedy a kapacita škôlky sa navýši z pôvodných 62 na 132 miest.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.6.2022 (Webnoviny.sk) – Mesto Pezinok požiadalo o dotáciu na prístavbu Materskej školy (MŠ) Cajlanská. Ako informuje na sociálnej sieti primátor Pezinka Igor Hianik, celkový rozpočet projektu je 3,36 milióna eur s DPH.

Mesto podalo žiadosť na Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 2,37 milióna eur.

V súčasnom objekte pribudnú štyri nové bezbariérové triedy a kapacita škôlky sa tak navýši z pôvodných 62 na 132 miest,” uviedol primátor.

V navrhovanej prístavbe budú vybudované štyri nové triedy so sociálnymi zariadeniami, vstupné foyer s pobytovým schodiskom a zázemie. Súčasťou je aj materiálno-technické vybavenie nových tried, šatní, sociálnych zariadení a kancelárie.

Revitalizáciou prejde aj areál MŠ. Jeho súčasťou budú spevnené plochy, bezbariérové úpravy a nová zeleň v exteriéri,” priblížil Hianik. Práce na prestavbe MŠ by mali začať po schválení dotácie na jeseň tohto roka. Projekt podľa primátora pomôže vyriešiť aktuálny problém s kapacitami MŠ.

Viac k témam: Dotácie, Materská škola, Rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pezinok žiada o dotáciu na prístavbu Materskej školy Cajlanská vo výške 2,37 milióna eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slovensko nakúpi 152 švédskych bojových vozidiel, nová technika za miliardy eur nahradí tú polstoročnú (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií