fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko pravdepodobne potichu nakúpilo tisíce vakcín Sputnik V

Máte tip? napíšte nám mailom

Ranný status premiéra Igora Matoviča spustil vlnu špekulácií. „Toto bude veľký týždeň. Dve veľké rozhodnutia, ktoré Slovensko výrazne zmenia.👊,“ napísal Matovič na sociálnej sieti. Tieto rozhodnutia môžu súvisieť s nákupom ruskej vakcíny Sputnik V.

V noci z Bratislavského letiska štartovalo nákladné lietadlo slovenskej armády C-27J Spartan, to následne pristálo na moskovskom letisku Šeremetevo, informuje DenníkN. Podobné lety takýchto lietadiel sú zriedkavé. Toto lietadlo dokáže odviesť až 11 ton nákladu.

Snímka obrazovky o
zdroj:.flightradar24.com

Tlačová konferencia na košickom letisku

Vláda zvolala tlačovú konferenciu na košickom letisku v pondelok o 17:30. Vystúpi na nej premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí. Téma tlačovej konferencie je “Na životoch záleží”.

Snímka obrazovky o
zdroj: facebook.com/igor.matovic.7

Andrej Danko pomohol pri kúpe vakcín

Andrej Danko pre DennikN povedal, že o vakcíne rokoval s ruským ministrom Denisom Manturovom. Podľa jeho slov Slovensko zmluvu o nákup Sputnika V už podpísalo. Jeho tvrdenie potvrdil aj Sulík, ktorému osobne telefonoval, že má v Rusku kontakty a už má všetko dohodnuté, len potrebuje súhlas vlády. Podľa Danka, Matovič s nákupom vakcín súhlasil a prvé vakcíny by mali prísť už v priebehu pár dní alebo hodín.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Na Slovensku pribudlo 6 421 pozitívnych a 46 úmrtí
Snímka obrazovky o
zdroj:.flightradar24.com

Vakcína Sputnik V

Vakcína Sputnik V nie je registrovaná v Európskej liekovej agentúre a Rusko o registráciu zatiaľ ani nepožiadalo. Podávať sa na Slovensku môže, ak s tým bude súhlasiť minister zdravotníctva. Rovnako to takto urobilo aj Maďarsko. Komu bude táto vakcína určená nie je ešte jasné, avšak podľa avizovaných informácií by vakcína mala byť podaná iba ľuďom, ktorí si ju dobrovoľne vyberú.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj dennikn
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií