fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič sa s Rusmi dohodol na dodávke dvoch miliónov vakcín Sputnik V

Máte tip? napíšte nám mailom

Premiér Igor Matovič dnes na tlačovej konferencii vyhlásil, že v posledné dni rokoval s ruským ministrom hospodárstva a dohodol vakcíny. “Myslím, že sa mi podaril malý zázrak. Dva milióny vakcín Sputnik V pre Slovensko do júna 2021. Doteraz máme na Slovensku vyočkovaných 300- tisíc dávok,“ povedal rozhorčene premiér.

Podľa neho jeho kolegovia na koaličnej rade o počte vakcín vedeli. “Nábeh dodávok je postupný, ale už od tohto mesiaca sme mohli mať 160 tisíc dávok,“  informoval Matovič.

Proti očkovaniu vakcínou Sputnik V je strana Za ľudí, kde Veronika Remišová, podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu vyhlásila, že vakcínu sú ochotní prijať, len keď ju schváli Európska lieková agentúra.

Podľa premiéra súčasné dodávateľské spoločnosti vakcín dodávky nedodržujú a zmluvy porušujú. Susedné Maďarsko riadne registrovalo vakcínu Sputnik V. Maďarsko si tiež dohodlo s Rusmi dodávku na 2 milióny vakcín, ale zatiaľ im dodali iba 40-tisíc.

“Táto vakcína nemá chybu, priznajme si, možno má o chlp menšiu účinnosť ako Pfizer, Biotech a Moderna,“ reagoval premiér na ruskú vakcínu. “V čase, kedy všetci čakajú na Slovensku na vakcíny ako na mannu z neba a manna nepadá, to naozaj tu ideme politikárčiť a toto ideme spôsobiť ľuďom, že my si sem nedovezieme dva milióny kvalitných vakcín, ktoré môžu zachrániť milión ľudí? Vieme počítať spoločne?… 23% dospelej populácie vieme zaočkovať”, povedal Matovič.

Prečítajte si tiež:
Rekordný nárast nakazených v Česku: Cez 500 prípadov za deň!

Premiér povedal, že by bol rád, keby minister zdravotníctva Marek Krajčí udelil výnimku na používanie ruskej vakcíny aj u nás.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií