fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko sa pridalo ku kampani za koniec testovania na zvieratách, podporiť ju má nové video

Aj napriek existujúcim alternatívnym metódam pokusy na zvieratách neklesajú.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.8.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko sa vo štvrtok pridalo k 10 európskym krajinám, spolu s osobnosťami verejného života, k premiére nového videa na podporu kampane za koniec testovania na zvieratách.

Králik, prasiatko a bígel v ňom hovoria o pekle, ktorým si prešli v mene vedy. Hlasy im prepožičali slovenskí herci Dominika Richterová, Juraj Bača a Lenka Bačová.

Potrebných je milión podpisov

Kampaň je súčasťou Európskej občianskej iniciatívy EndAnimalTesting, jej cieľom je ukončiť testovania na zvieratách v EÚ.

Aby sa Európska komisia začala touto témou zaoberať, je potrebné získať milión overených podpisov. Ako informuje Sloboda zvierat v tlačovej správe, video pre slovenské publikum vytvorila česká organizácia Svoboda zvířat.

Do konca európskej občianskej iniciatívy ostáva 20 dní, aj napriek pravdepodobnému dosiahnutiu milióna podpisov, sú potrebné ďalšie podpisy. Preto Sloboda zvierat vyzýva občanov EÚ a Slovenska, aby sa pod petíciu podpísali.

„Máme jedinečnú šancu ukončiť testovanie na zvieratách v celej Európe. Zvieratá potrebujú získať ešte aspoň 300-tisíc podpisov, aby sme zabezpečili, že po odpočítaní duplicitných a neplatných podpisov ich zostane naozaj jeden milión,“ hovorí Silvia Čaňová zo Slobody zvierat.

Prečítajte si tiež:
Fico podľa Hegera štve Slovákov proti Ukrajincom, šíri zúrivosť a sľubuje nemožné

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Krutosť pokračuje zo zotrvačnosti

Podľa štatistiky Európskej komisie v roku 2019 použili na testovanie viac ako 10, 5 milióna zvierat. Aj napriek existujúcim alternatívnym metódam pokusy na zvieratách neklesajú.

Využívanie alternatívnych postupov súčasná legislatíva nenariaďuje a ani nepodporuje, a vedci tak pokračujú v krutosti na zvieratách často zo zotrvačnosti.

Od roku 2013 je v platnosti európsky zákaz testovania kozmetiky na zvieratách, no napriek tomu testovanie pokračuje.

Rozporuplné nariadenie EÚ o chemických látkach totiž umožňuje testovať látky, s ktorými prídu do styku pracovníci vo výrobe alebo ktoré môžu ohroziť životné prostredie.

Viac k témam: EndAnimalTesting, testovanie na zvieratách
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko sa pridalo ku kampani za koniec testovania na zvieratách, podporiť ju má nové video © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií