Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Spojené štáty nepochybujú o zodpovednosti Islamského štátu za teroristický útok v Moskve (foto)

Na Ukrajine bolo podľa Putina pripravené okno na útek, pre svoje tvrdenie však neposkytol žiadne dôkazy.

23.3.2024 (SITA.sk) – USA nemajú dôvod pochybovať o tvrdeniach teroristickej organizácie Islamský štát (IS), že je zodpovedná za útok v koncertnej sále na západnom okraji Moskvy, uviedol americký predstaviteľ pre televíznu stanicu NBC.

Islamský štát „má za sebou dlhú históriu zameriavania sa na Rusko a susedné krajiny,“ uviedol americký predstaviteľ. Dodal, že pri útoku neboli zabití žiadni občania USA. Informuje o tom web Sky News.

Vladimir Putin v sobotu bez toho, aby poskytol dôkazy, tvrdil, že na Ukrajine „bolo pripravené okno“ pre útočníkov na útek. Podľa predstaviteľa USA, ktorý hovoril pre NBC, však neexistujú náznaky, že by do útoku akokoľvek bola zapojená Ukrajina.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Moskve (fotografie)

Viac k témam: Ruský prezident, Teroristický útok, Teroristický útok v Moskve, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Spojené štáty nepochybujú o zodpovednosti Islamského štátu za teroristický útok v Moskve (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií