Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sú tam prúdy či vodníci, čo ťahajú plavcov ku dnu

2. MÝTUS : BEŇATINA JE ZATVORENÁ, POLICAJTI DÁVAJÚ POKUTY KEĎ TAM UVIDIA KÚPAJÚCICH SA ĽUDÍ, SÚ TAM PRÚDY ČI VODNÍCI, ČO ŤAHAJÚ PLAVCOV KU DNU , bla bla bla

Po prečítaní mailu, ktorý ste nám do redakcie poslali vy, sa nám dostala do uší táto hrozná správa. Vraj sa v  tej Beňatine, presnejšie v tom lome pri obci Beňatina s krásnou modro-zelenou farbou (pre ženy môžem napísať aj niečo také odvážne ako tyrkysová) nedá kúpať, pretože to zakázali miestne úrady. Ihneď sme sa tomu vybrali pozrieť na zúbok. Zistiť kde je ten kop zapesaný.

Táto destinácia nebola príliš ďaleko od tej minulej. Človek sa vlastne len zo sninských rybníkov vyberie smerom na Ubľu. Tak sme sa teda vybrali. Na aute je to úžasná cesta popri Vihorlatských vrchoch , kde je veľa serpentín, novo potiahnutá cesta (asi kvôli Schengenu, ktorý končí v týchto končinách) a veľa bezhlavo jazdiacich šoférov. Ja ako vodič som mal smrť v očiach vždy, keď sa popri mne mihlo auto s tou hroznou eš pé zetkou obce Snina -SV. Tí ľudia chodia veľmi zvláštne, vždy mi napadne akási konšpiračná teória: SV- Strašný Vodič, náhoda? Nemyslím…….


Došli sme teda do obce Beňatina, krásna to obec, krásny to kraj a pýtame sa miestneho občana :
Dobrý deň, dá sa ísť do lomu ?
Dobrý , no dá sa tam ísť ….. (oči sa nám sprisahanecky stretli) je tam síce ZÁKAZ kúpania sa, ale neviem či budete mať kde zaparkovať …..

Hlavou mi preblesklo: Čo tam tí ľudia robia keď je tam zákaz kúpania.
Cícerky potu nám stekali po tvárach od napätia ako sme sa približovali k nášmu cieľu. V hlave sme mali len neisté myšlienky a dohady. Azda tam vyvolávajú duchov ? Azda tam je tajné stretnutie Syndikátu? Azda sa tam usporiadavajú gladiátorské zápasy slobodných občanov mesta Meereen ? Nejeden z našej partie si v týchto  neistých a napätých chvíľach pomyslel na svoju rodinu.

To napätie sa dalo krájať. Zaparkovali sme (mali sme kde, aj keď tých áut tam bolo neúrekom) a v takej tej tichej atmosfére plnej očakávania sme prešli pomedzi  ostatné autá k vode aby sme sa presvedčili Ad oculos a ihneď sme zistili čo tam tí ľudia robia  :
Neuveríte ale kúpali sa.

Takže na čo sme prišli ?
V tom lome je síce zákaz kúpania sa ale všetci sa tam kúpu. Najlepšie to povedal jeden z plavcov, ktorých sme tam stretli :

Ak tu prídu policajti, nech si po mňa prídu do vody, mne je jedno  či tam budem polhodinu, hodinu, dve. Ich to čakanie aj tak omrzí po 15-tich minútach a pôjdu preč. 

S touto myšlienkou je načase ukončiť tento článok a nakoniec ešte pridám fotku nech to má aj nejaký ten vizuál.

Šťastný plavec na Beňatine

PS: Ak máte aj vy nejaké mýty z vášho okolia v pokoji ich napíšte do diskusie alebo na klochersk@gmail.com a ak sa nám bude chcieť tak sa im pozrieme na zúbok.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií