fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cirque du Soleil v Bratislave uviedol fascinujúce predstavenie Corteo

Diváci zažili na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu pohreb klauna Maura.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Cirque du Soleil priniesol do Bratislavy v septembri predstavenie Corteo, čo v taliančine znamená posledná rozlúčka. Diváci zažili na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu pohreb klauna Maura, ktorý sa vo veselej atmosfére lúčil so životom. Predstavenie prinieslo cirkusovú atmosféru, pozoruhodnú ukážku akrobacie, ale i klasické cirkusové prvky. V tlačovej správe to uviedla agentúra Vivien.

Diváci mohli vidieť napríklad akrobatické kúsky na trampolínových posteliach či štyri ženy, predstavujúce lásky Maurovho života, ktoré predviedli leteckú akrobaciu na troch obrovských rotujúcich lustroch. Akrobaciu vo výškach predviedlo i lietajúce duo, ktoré prinieslo syntézu obratnosti, sily i rovnováhy.

Corteo ponúklo i divadelné prvky, napríklad v podobe klaunovho golfového turnaja či trochu atypickú verziu Rómea a Júlie. V závere predstavenia divákov čakala show na hrazdách kombinujúca cirkusové a gymnastické prvky.

Cirque du Soleil je kanadská organizácia, ktorá bola založená v Montreale. Pôvodne ju tvorilo 20 pouličných umelcov, ktorí v roku 1984 priniesli revolučný koncept cirkusu. Cirque du Soleil vystúpil vo viac než šesťdesiatich štátoch na šiestich kontinentoch. Predstavenia vo vyše 450 mestách videlo viac ako 200 miliónov divákov.

Prečítajte si tiež:
Poobedňajšie zdriemnutie nie je vhodné iba pre malé deti. Kvôli týmto pozitívam by si ho mali dopriať aj dospelí

Viac k témam: Cirkus, Predstavenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Cirque du Soleil v Bratislave uviedol fascinujúce predstavenie Corteo © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií