fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zverte svadbu do rúk profesionála. Toto je TOP 10 fotografov zo Slovenska

Máte tip? napíšte nám mailom

Stále hľadáte fotografa na svoj veľký deň? S nami si ho vyberiete. Zoznámte sa s najlepšími svadobnými fotografmi zo Slovenska.

1. Peter Rigo

To, čo vás na tomto fotografovi zaujme ako prvé, sú jednoznačne bohaté skúsenosti. Peter Rigo je totiž medzinárodný fotograf. Veľa praxe nabral v Spojených štátoch amerických, kde ako fotograf pôsobil päť rokov. Jeho cieľom je priniesť poznatky slovenským párom a aj naďalej dokumentovať ich nezabudnuteľné príbehy.

fotka
Zdroj: rigopeter.sk

2. Jozef Potoma

Tento fotograf vás osloví zmyslom pre detail i celok. Robí precítené fotografie aj vďaka tomu, že do fotografovania vkladá obrovskú vášeň a cit. Hoci pochádza z východného Slovenska, nemá problém vycestovať aj na druhú stranu republiky. Svadobné portréty s vami nafotí aj mimo svadobný deň, aby ste mali viac času na iné podstatné veci.

svadba
Zdroj: Jozef Potoma

3. Adela Najdeková

Podľa Adely je na fotografii najkrajšie, keď fotograf dokáže zachytiť moment, ktorý sa už nikdy nebude opakovať. Na každom fotení sa táto talentovaná fotografka snaží o to, aby všetko prebiehalo prirodzene, spontánne a aby sa v jej prítomnosti zákazníci cítili uvoľnene. Práve to si na jej fotkách môžete všimnúť. Prirodzené emócie ľudí a maximálnu spokojnosť.

svadba
Zdroj: Adela Najdeková

4. Tibor Bubeník

Tento fotograf sa zameriava na portréty, skupinové portréty a glamour. Dáva si záležať na spolupráci so zákazníkmi a tiež na komunikácii, ktorá je podľa neho jedným z najzásadnejších predpokladov vzniku dobrej fotografie. Tibor Bubeník sa snaží zachytiť aj tie najprchavejšie momenty a pri každom fotení vytvára niečo nové.

Prečítajte si tiež:
Počet prírodných katastrof prudko narástol za posledných 20 rokov
fotograf
Zdroj: Tibor Bubeník

5. Michal Petrovič

Foteniu venuje väčšinu svojho času. Najviac ho oslovila portrétna fotografia, napríklad business portréty, beauty alebo oznamkové portréty. Okrem tohto štýlu rád fotí aj reportážne fotografie, najmä svadby, aj športové udalosti, stužkové a iné rodinné oslavy. Fotí profesionálnou technikou a kvalitné svetlo aj v interiéri mu zabezpečujú záblesky od firmy Fomei.

fotograf
Zdroj: Michal Petrovič

6. Juraj Tomko

Fotografiu študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, čo tiež svedčí o kvalite jeho práce. Má malú rodinku a práve preto sa vie vcítiť do vašej kože a toho, čo prežívate. Na svet má pozitívny pohľad a rád komunikuje s ľuďmi, čo je ďalšou výhodou. Fotografovanie je preňho poslaním a snahou uchovať vaše najkrajšie spomienky.

fotograf
Zdroj: instagram.com

7. Vlado Mikloš

Jeho vášňou a najväčšou záľubou je reportážna fotografia. Vlada Mikloša baví nenápadne zachytávať ľudí a ich emócie šťastia, dojatia a radosti. Rád fotografuje udalosti a vzácne životné okamihy vo vašich životoch. Jeho dlhoročné skúsenosti ho robia ideálnym fotografom na vašu svadbu.

fotograf
Zdroj: Vlado Mikloš

8. Samuel Petra

Fotografovaniu sa venuje už viac ako osem rokov. Vrátane fotografie pracuje na reportážnych, portrétnych aj umeleckých dielach. Okrem svadieb fotí aj stužkové slávnosti a iné oslavy. Fotografuje v akomkoľvek prostredí, no v prírode je ako ryba vo vode. Objektívom zachytáva najkrajšie momenty, aby tak trvali večnosť.

Prečítajte si tiež:
Budúce hviezdy YouTube? #3: Kiwa Lifestyle
fotograf
Zdroj: facebook.com

9. Jozef Rožár

Tento fotograf ponúka dlhoročné skúsenosti a talent. Pracuje s profesionálnou technikou a nezmešká žiadny z jedinečných momentov vašej svadby. Keďže si fotenie svadby vyžaduje veľa fotografických žánrov, v ničom nezaostáva. Rád kombinuje napríklad fotenie detailov, ako sú obrúčky, šperky či výzdoba s reportážnou a portrétnou fotografiou, kedy zachytáva emócie a neopakovateľné momenty.

svadba
Zdroj: Jozef Rožár

10. Peter Stas

Fotenie svadby je pre neho možnosť zdokumentovať príbeh dvoch zamilovaných ľudí. Využíva na to niekoľkoročnú prax, profesionálny prístup a vášeň pre fotografiu. Každé jeho nahliadnutie do objektívu a cvaknutie prstom na spúšti vytvára jedinečnú spomienku na vaše najkrajšie chvíle. Zverte ich do rúk odborníka, ktorý k vašej láske pristupuje s pokorou, úsmevom a entuziazmom.

fotograf
Zdroj: peterstas.sk

Pozrite si aj najlepšie svadobné fotografie, ktoré vás buď rozosmejú alebo dojmú.

Poznámka autora: toto je výber desiatich fotografov, s ktorými autorka článku osobne komunikovala. To ale neznamená, že ďalší neexistujú. Na Slovensku totiž funguje mnoho ďalších talentovaných profesionálnych fotografov, ktorí sa do tohto rebríčka nezmestili.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií