Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pitie piva dokáže spomaliť starnutie lepšie ako krémy proti vráskam

Pivo je neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti, avšak málokto si uvedomuje aj jeho účinky na zdravie a pije ho iba preto, že mu chutí.

Nič predsa nepadne po práci alebo náročnom dni lepšie ako pohár poriadne vychladeného piva. Dá sa pri ňom nielen oddýchnuť, ale i zregenerovať celé telo, najmä však pokožku. Ak ste žena a dokážete vypiť viac ako dva orosené poháre a ľudia sa na vás dívajú ako na tú, ktorá ho pije iba od smädu alebo namiesto tvrdého alkoholu, stačí im povedať, že to robíte najmä pre svoju krásu.

Pitie piva má množstvo výhod

Štúdia z University of Valencia potvrdila, že antioxidanty v pive sú vynikajúce na oddialenie starnutia. Vďaka pitiu piva bude vaša pokožka napnutá a svieža. Vedci sa domnievajú, že pivo má na pleť omnoho lepšie účinky ako krémy proti vráskam (tie by sme mali podľa nich začať používať skôr, ako sa vrásky vyskytnú, pretože ide o to, aby sme im zabránili, nie ich znížili – a v tomto je pivo najlepší pomocník).

Z výsledkov tiež vyplynulo, že pivo je bohaté na vitamín B6 a antioxidanty, ktoré sú výbornou prevenciou kardiovaskulárnych problémov. Odporúčajú vypiť jedno až dve pivá týždenne.

Priaznivé účinky na pokožku nie sú jediné. Pivo má i niekoľko ďalších výhod:

  1. znižuje zlý cholesterol,
  2. bráni tvorbe krvných zrazenín,
  3. podporuje správnu funkciu mozgu,
  4. zrýchľuje metabolizmus,
  5. posilňuje kosti,
  6. vylepšuje pamäť,
  7. podporuje spánok,
  8. znižuje krvný tlak,
  9. prečisťuje obličky,
  10. ničí infekcie.

Pivo história

Pivo je kvasený, slabo alkoholický nápoj vyrábaný z obilného sladu, vody a chmeľu pomocou pivovarských kvasiniek. Keďže všetky látky obsahujúce sacharidy (cukor, škrob) podliehajú prirodzenému procesu kvasenia, je veľmi pravdepodobné, že pivu podobné nápoje boli objavené nezávisle viacerými kultúrami na svete. Nápoj podobný pivu poznáme pravdepodobne už z Mezopotámie. Existuje 6 000 rokov stará sumerská tabuľka zobrazujúca ľudí, ako pijú slamkami nápoj zo spoločnej nádoby. V Izraeli našli dôkazy o výrobe piva spred 13 tisíc rokov. Pivo sa spomína aj v Epose o Gilgamešovi a v 3 900 rokov starej sumerskej básni na oslavu patrónky pivovarníctva, bohyne Ninkasi.

Na svete je okolo 5000 pivovarov

V januári 2021 bola v staroegyptskom meste Abydos objavená zatiaľ najstaršia výrobňa piva. Mohla by mať vek okolo 5000 rokov. Pivo sa tam vyrábalo v 40 hlinených nádobách a celková jednorazová produkcia mohla dosahovať až 22 400 litrov. Pivo sa mohlo používať pri obetných rituáloch.Na svete je okolo 5000 pivovarov, v ktorých sa vyrába takmer 20000 značiek piva na približne 180 spôsobov.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií