fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Švédsko naplnilo výzvy Kulebu, Ukrajine daruje zbrane a muníciu za asi 500 miliónov švédskych korún

Ukrajinský minister zahraničných vecí Švédsko vyzval, aby poskytlo delostrelecké systémy Archer, protiletecké obranné systémy RBS-70 a muníciu pre delostrelectvo.

Máte tip? napíšte nám mailom

31.8.2022 (Webnoviny.sk) – Švédsko daruje Ukrajine muníciu v hodnote približne 500 miliónov švédskych korún.

Oznámila to švédska vláda po tom, ako ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba Švédsko vyzval, aby jeho krajine poskytlo delostrelecké systémy Archer, protiletecké obranné systémy RBS-70 a muníciu pre delostrelectvo. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

“Najlepšou vecou, ktorú Švédsko môže urobiť v oblasti obrany v nadchádzajúcich týždňoch, je poskytnúť Ukrajine viac zbraní,” povedal Kuleba.

“Najlepšou cestou na záchranu ľudských životov, vrátane životov civilistov, a na záchranu viacerých ukrajinských dedín a miest pred zničením je poskytnúť Ukrajine viac zbraní, aby sme dokázali odraziť ruskú agresiu a ruskú armádu,” uviedol Kuleba.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Švédsko naplnilo výzvy Kulebu, Ukrajine daruje zbrane a muníciu za asi 500 miliónov švédskych korún © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií