fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svetoví lídri zopakovali záväzok pomôcť Ukrajine, diskutovali aj o ďalších sankciách proti Rusku

Počas videohovoru, na ktorom sa zúčastnili aj lídri niekoľkých európskych krajín, Kanady a Japonska, „potvrdili svoju solidaritu“ s ukrajinským ľudom a odsúdili utrpenie v krajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden a ďalší svetoví lídri v utorok počas zabezpečeného videohovoru „zopakovali“ svoj záväzok poskytnúť Ukrajine bezpečnostnú, ekonomickú a humanitárnu pomoc. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na Biely dom.

Počas hovoru, na ktorom sa zúčastnili lídri niekoľkých európskych krajín, Kanady a Japonska, „potvrdili svoju solidaritu“ s ukrajinským ľudom a odsúdili utrpenie v krajine. Prediskutovali aj „príslušné diplomatické záväzky“ a snahy o uvalenie vážnych ekonomických sankcií, aby Rusko nieslo následky. Lídri sa zhodli na tom, že budú ďalej diskutovať.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na videohovore sa zúčastnili kanadský premiér Justin Trudeau, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen, predseda Európskej rady Charles Michel, francúzsky prezident Emmanuel Macron, nemecký kancelár Olaf Scholz, taliansky premiér Mario Draghi, japonský premiér Fumio Kišida, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, poľský prezident Andrzej Duda, rumunský prezident Klaus Iohannis a britský premiér Boris Johnson.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Svetoví lídri zopakovali záväzok pomôcť Ukrajine, diskutovali aj o ďalších sankciách proti Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina je pripravená na ťažkú bitku a odhodlaná zvíťaziť, Zelenskyj žiada od Západu ďalšie zbrane
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií