fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Takýto oblak sa objavil neďaleko Černobyľu a spôsobil hotovú hystériu

Oblak typu kumulonimbus spôsobil na Ukrajine hystériu. Mnohí boli presvedčení, že oblak neďaleko Černobyľu musí mať súvis s jadrovou elektrárňou.

Máte tip? napíšte nám mailom

Mnohí Ukrajinci pri pohľade na tento oblak typu kumulonimbus začali špekulácie o jadrovej nehode v Černobyle.

Oblak veľkých rozmerov a dokonalého kruhovitého tvaru bol vskutku veľmi presvedčivý. Od Černobyľu bol vzdialený 96 kilometrov.

Po zverejnení fotografie obyvatelia Kyjevu vyjadrili podozrenie, že došlo k ďalšej jadrovej havárii. Iní trvali na tom, že záhadne vyzerajúci mrak má mimozemský pôvod.

V Ukrajine sa na sociálnych sietiach rozbehli diskusie o rôznych konšpiráciách a špekuláciách. V skutočnosti išlo „iba“ o oblak typu kumulonimbus, ktorý mal obrovské rozmery a tvarom nápadne pripomínal masívny výbuch.

Hystériu na Ukrajine museli upokojovať aj vládne orgány. Ukrajinská štátna pohotovostná služba  ubezpečila obyvateľov, že oblak nemá nič spoločné s jadrovou nehodou v Černobyle.

Oblak typu kumulonimbus pozostáva v spodnej časti z vodných kvapiek a pri vrchole z ľadových kryštálikov. Oblaky tohto typu prinášajú búrky s intenzívnym dažďom, často aj s krupobitím či snežením.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií