Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Talentovaní umelci namaľovali prekrásne obrazy na počesť požiaru v Notre-Dame

Po vypuknutí požiaru v parížskej katedrále Notre-Dame, si mnoho umelcov po celom svete uctilo jej pamiatku nádhernými maľbami. 

Dňa 15.4.2019 okolo 18. hodiny vypukol v katedrále Notre-Dame v Paríži rozsiahly požiar. Pamiatka je jedna z najznámejších historických budov a pre Paríž a celkovo Francúzsko je dlhoročným symbolom. Parížania majú k Notre-Dame veľmi blízko a taktiež majú voči katedrále aj silný vzťah.

Po tom, ako média informovali o požiari, sa záchranná akcia stala virálnou. Mnohí umelci si pamiatku uctili tak, že ju nakreslili v rôznych situáciách.

Pozrite sa na maľby, ktoré vzdávajú poctu majestátnej pamiatke.

https://www.instagram.com/p/BwTa4PkhUa6/

Stavba Notre-Dame sa začala stavať v roku 1163, no dokončená bola až o takmer 200 rokov neskôr a to konkrétne v roku 1345. Ikonická veža bola pridaná ku katedrále až v 19. storočí.

Katedrála nie je známa len svojou nádhernou architektúrou, ale aj tým, že v roku 1804 v nej bol korunovaný Napoleon pápežom Piom VII.

https://www.instagram.com/p/BwT9JD7pYrt/?utm_source=ig_embed

Notre-Dame
Zdroj: rafapasta.tumblr.com

Vzhľadom na to, že Notre-Dame bol postavený pred viac ako 800 rokmi, katedrála si vyžaduje neustálu rekonštrukciu. Tá sa napokon aj katastrofou konala a mala stáť 6 miliónov eur.

Požiare často vypuknú počas renovácie, takže je veľmi pravdepodobné, že práve toto je príčina vypuknutia masívneho požiaru spred pár dní.

https://twitter.com/jhpotter18/status/1118135362751213574

View this post on Instagram

The tower #notredame

A post shared by Tri Le (@trile23) on

https://www.instagram.com/p/BwSS49nlGNq/?utm_source=ig_embed

Rekonštrukcia a vlna kritiky

Najnovšie správy hlásia, že na rekonštrukciu katedrály sa za 24 hodín vyzbieralo viac ako 800 miliónov eur. Po tejto informácií sa na internete objavila vlna kritiky.

Mnohí sú z toľkých finančných darov pobúrení a aj keď považujú Notre-Dame za nádherný, veria, že keby sa poskytnuté financie darovali na záchranu malých, hladujúcich detí či na záchranu našej planéty, svet by bol hneď krajším miestom na život.

Požiar v Notre-Dame ukazuje, koľko svetových problémov by sa dalo vyriešiť, keby najbohatší ľudia sveta pomohli ľuďom v núdzi.

https://twitter.com/globecroqueuse/status/1117904998594072576

Notre-Dame
Zdroj: fabriziocarminati.tumblr.com

https://www.instagram.com/p/BwWxqZAnexL/

https://twitter.com/mellahatesyou/status/1117939218385264640

View this post on Instagram

#notredame ❤️

A post shared by Edward Coppock (@coppockedward) on

Zdroj: boredpanda.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií