fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansky kňaz skonal. Dal pľúcnu ventiláciu svojmu blížnemu

72-ročný taliansky kňaz zomrel na súčasnú vírusovú nákazu po tom, ako sa vzdal umelej pľúcnej ventilácie. Dal ju mladšiemu pacientovi, ktorého nepoznal.

Máte tip? napíšte nám mailom

Farníci kúpili pľúcnu ventiláciu pre otca Giuseppe Berardelliho, ktorý slúžil v meste Casnigo, na severe Talianska. Stalo sa tak po jeho pozitívnom teste na prítomnosť koronavírusu. Keď počul, že chorobou trpí iný, mladší pacient, ktorý ventiláciu nemá, taliansky kňaz mu ju daroval. Hovorí jeden zo zdravotníckych pracovníkov zariadenia, kde duchovný dožil:

„Otec Giuseppe Berardelli zomrel ako kňaz. Som hlboko dojatý skutočnosťou, že sa ako hlavný kňaz mesta Casnigo dobrovoľne vzdal svojej pľúcnej ventilácie a dal ju mladšiemu ako on.“

Rovnako ako mnoho iných, ktorí ochoreli, aj taliansky kňaz Berardelli už trpel vážnymi zdravotnými komplikáciami. Hovorí sa, že v Taliansku zomrelo na koronavírus minimálne 50 duchovných. Z nich mnohí nasledovali slová Svätého Písma o tom, aby v ťažkom období šli na pomoc blížnym napriek vyplývajúcemu riziku.

Od 9. marca je Taliansko vládnym nariadením uzavreté, hospodárstvo sa zastavilo a občania obmedzujú pohyb na svoje domovy. K dnešnému dňu dosahuje počet nakazených v krajine takmer 80-tisíc ľudí, z ktorých zomrelo viac ako 7 500.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus na Slovensku si vyberá svoju daň. Takto vyzerá vyľudnená Bratislava

Podľa štúdie talianskeho vládneho inštitútu 99,2 % tých, čo v Taliansku zomreli na koronavírus, malo prinajmenšom jednu chronickú chorobu, 74,1 % malo najmenej 2 chronické choroby a 48,5 % najmenej 3 chronické choroby. Vyše 75 % malo vysoký krvný tlak, približne 35 % cukrovku a tretina srdcovo-cievne ochorenie. Medián veku zosnulých je 80,5 roka. Pod 50 rokov bolo 0,8 % zo zosnulých, pod 30 rokov nikto.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Araberara Misyjne Lab24
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií