Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Taliansky minister obrany odmietol vyslanie vojakov na Ukrajinu, rozhovory na túto tému len zvyšujú napätie 

Taliansko vždy vylučovalo možnosť zapojenia svojich vojakov do rusko-ukrajinského konfliktu.

6.5.2024 (SITA.sk) – Taliansky minister obrany Guido Crosetto opäť odmietol myšlienku francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, že by západní spojenci mohli potenciálne vyslať svojich vojakov na Ukrajinu. Crosetto to uviedol pre taliansky denník Corriere della Sera, informuje spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Crosetto dodal, že rozhovory o možnosti vyslania západných vojsk na Ukrajinu zvyšujú napätie. „Náš postoj sa nezmenil, vždy sme hovorili, že Ukrajine treba pomôcť všetkými možnými spôsobmi, a to aj robíme. Vždy sme však vylučovali priamu vojenskú intervenciu, do ktorej by sa zapojili naši vojaci,“ konštatoval Crosetto.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Francúzsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Taliansky minister obrany
Zdroj: SITA.sk – Taliansky minister obrany odmietol vyslanie vojakov na Ukrajinu, rozhovory na túto tému len zvyšujú napätie  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií