fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tisícky detí deportovaných z Mariupoľa do Ruska čaká „adopcia“, úrady motivujú ľudí peniazmi

Podľa údajov ukrajinských úradov bolo k 1. augustu nezákonne deportovaných do Ruska 5754 detí.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko oznámilo „adopciu“ tisícok detí deportovaných zo zničeného ukrajinského mesta Mariupoľ na pobreží Azovského mora. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Len v ruskom Krasnodarskom kraji bolo odovzdaných na „adopciu“ viac ako 1000 ukrajinských detí, ktoré boli ilegálne odvezené z Mariupoľa ruskými okupantmi.

Stovky detí sú v poradovníku

Svedčia o tom informácie na webovej stránke ministerstva pre rodinu a detstvo Krasnodarského kraja, ktoré Mariupoľ cynicky nazýva „oslobodeným“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusi uviedli, že deti, ktoré vzali z rozbombardovaného ukrajinského prístavného mesta, budú teraz žiť v Ťumeni, Irkutsku, Kemerove a Altajskom kraji.

Okrem toho je v súčasnosti v poradovníku na „adopciu“ viac ako 300 ukrajinských detí. Údajne sú v špecializovaných inštitúciách Krasnodarského kraja.

Každoročná štátna pomoc

Ruské úrady chcú povzbudiť obyvateľov k adopcii detí nelegálne deportovaných z Ukrajiny vyplatením rodičovského príspevku a každoročnou štátnou pomocou.

Podľa údajov ukrajinských úradov bolo k 1. augustu nezákonne deportovaných do Ruska 5754 detí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: deportácia, Deti, Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisícky detí deportovaných z Mariupoľa do Ruska čaká „adopcia“, úrady motivujú ľudí peniazmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi oficiálne anektujú štvoricu ukrajinských regiónov, prezident Putin prednesie prejav
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií