fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tomáš ponúka Matovičovi, že Hlas-SD zahlasuje za protiinflačný balíček. Koalícia však na oplátku musí podporiť ich

Strana žiada, aby koalícia podporila mimoriadnu valorizáciu dôchodkov a mimoriadnu valorizáciu životného minima.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ak chce minister financií Igor Matovič (OĽaNO) prelomiť veto prezidentky, potrebuje minimálne 76 hlasov. To však podľa poslanca Erika Tomáša (Hlas-SD) nebude možné bez hlasov poslancov strany Ľudová strana Naše Slovensko. Uviedol to v diskusnej relácii Na telo televízie Markíza.

„Ponúkame Vám našich 11 hlasov na podporu daňového bonusu, aj prídavku na dieťa, len žiadame, aby ste podporili mimoriadnu valorizáciu dôchodkov a aby ste podporili mimoriadnu valorizáciu životného minima, od ktorého sa odvíjajú ďalšie dôležité príspevky a dávky,” dodal Tomáš.

Od životného minima by sa následne odvíjal rodičovský príspevok, prídavok na dieťa, či príspevok na dane, no zároveň by to podľa Tomáša malo dosah aj na vyššie platy.

Viac k témam: Daňový bonus, Politické veto, Prídavok na dieťa, protiinflačný balíček, Životné minimum
Zdroj: Webnoviny.sk – Tomáš ponúka Matovičovi, že Hlas-SD zahlasuje za protiinflačný balíček. Koalícia však na oplátku musí podporiť ich © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií