fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: 5 ázijských majstrov v kuchyni, ktorí odtajnili obľúbené recepty

Máte tip? napíšte nám mailom

Toto je zoznam ázijských kuchárov, ktorí vám do úst naženú slinky. Nemusíte navštíviť čínske reštaurácie. Jedlo si môžete pripraviť aj sami.

1. Suché sichuanské mäso

Toto tradičné jedlo pripravovala rodina youtuberky Liziqi niekoľké desaťročia. Zvyklo sa variť spravidla po veľmi snežnom dni. V podstate ide o údenú slaninu a klobásky, ktoré konzumujú na Nový rok. Toto dievča sa môže pochváliť počtom fanúšikov. Odoberá ju totiž vyše päť miliónov odberateľov, čím sa radí medzi najlepších ázijských kuchárov na Youtube. Vo videu však zväčša absentuje hovorené slovo.

2. Sójové cestíčko

Sójvé bôby môžete upraviť do akejkoľvek podoby. Aj preto sa Dianxi Xiaoge rozhodla vytvoriť tenučké cesto zo sójového mlieka. Následne ho v rôznych podobách pridala do tradičných ázijských jedál ako je polievka a podobne. Dianxi Xiaoge aktuálne odberá tamer tri milióny fanúšikov a to aj napriek tomu, že vo videách máločo prehovorí.

3. Oi Muchim

Tento uhorkový šalát je kórejskou špecialitou. Je však aj pekelne štipľavý a hodí sa napríklad na rôzne barbecue párty. Výhodou tohto youtubového kanálu, ktorého správkyňou je Seonkyoung, je, že okrem svojej rodnej reči hovorí aj po anglicky. Preto si jedlá na obrazovke pripravíte oveľa jednoduchšie. Aktuálne tento kanál odoberá vyše pol milióna fanúšikov.

Prečítajte si tiež:
Máš na dlani písmeno M? Zisti, čo o tebe alebo tvojom partnerovi prezradí

4. Gimbap

Toto jedlo je veľmi obľúbené a hodí sa napríklad na pikniky. Youtubová kuchárka menom Maangchi vám ho však pomôže pripraviť úplne naopak. Ak ste už niekedy jedli sushi, určite viete, že celá plnka vrátane ryže je obalená papierom z morských rias. V prípade tohto pokrmu však bude ryža obaľovať plnku a papier z rias. Na tomto youtubovom kanáli, ktorý odberá takmer 4 milióny fanúšikov, nájdete kopec ďalších receptov.

5. Lahodná desiata

V tomto videu nájdete kopec malých receptov, ktoré vo výsledku vytvoria nádherné umelecké dielo v podobe desiaty. Tá totiž nemusí byť len nudná a jednotvárna. Kanál s názvom Nigiricco o tom vie svoje. Síce tu absentuje hovorená reč, no všetky dôležité informácie a názvy surovín nájdete v titulkoch videa. Pridajte sak ďalším 300 tisíc odberateľom a naučte sa variť jedlo kreatívne aj vy.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií