fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto sú najnovšie opatrenia: Od soboty začne platiť na Slovensku zákaz vychádzania!

Slovensko bude mať dve plošné testovania tak, ako to bolo naplánované, potvrdil to dnes premiér Igor Matovič. V piatok začína pretestovanie Oravy a Bardejova.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ústredný krízový štáb pre dnes dorokoval. Toto sú najnovšie opatrenia, o ktorých dnes rozhodol. Zákaz vychádzania platí od 24. októbra do 1. novembra pre všetky okresy.

Zákaz vychádzania pre Oravu a Bardejov

Pre Oravu a Bardejov platí zákaz vychádzania od 24. októbra do 1. novembra. Je nutné disponovať negatívnym PCR alebo antigénovým testom na presúvanie.

Ľudia, ktorí nemajú negatívny test budú môcť ísť von iba od 1:00 do 5:00 rána. Môžu ísť na testovanie, do najbližších potravín, na vyšetrenie k lekárovi či venčiť zvieratá do sto metrov od domu.

Ak má osoba negatívny test, budú platiť tieto výnimky: Osoba môže ísť do zamestnania, doprevádzať dieťa do školy, môže ísť na poštu, do banky, autoservisu, čerpaciu stanicu, do prírody, ale iba vo svojom okrese a mimo intravilánu obce.

Zákaz vychádzania

Od 24. októbra do 1. novembra bude platiť zákaz vychádzania pre všetky okresy. Výnimky budú mať iba ľudia s negatívnym testom nie starším ako 30. október. Výnimkou sú cesty na testovanie, do práce či zabezpečenia nevyhnutných potrieb alebo pobyt v prírode v okrese bydliska.

Prečítajte si tiež:
Je rozhodnuté! Toto je víťazka našej súťaže, ktorá nový zrak vysnívala pre svoju dcérku

Zatvorené školy

Školy by mali zostať zatvorené od pondelka 26. októbra až do 30. novembra. Toto bude platiť iba pre stredné školy a druhý stupeň základných škôl. Otvorené naďalej ostanú: materské školy, jasle a prvý stupeň ZŠ.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií