Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tradičný beh býkov v Pamplone prilákal tisícky ľudí, často niekoho naberú na rohy (foto)

Beh býkov sa koná v rámci slávností svätého Fermína, ktoré preslávil Ernest Hemingway v románe Slnko aj vychádza (1926).

7.7.2023 (SITA.sk) – Na prvom tohtoročnom behu býkov v španielskej Pamplone sa v piatok v rámci festivalu svätého Fermína zúčastnili tisícky milovníkov vzrušenia.

Počas behu o ôsmej hodine ráno utrpelo niekoľko bežcov údery a tvrdé pády, ale nikoho zvieratá nenabrali na rohy, čo býva častou súčasťou podujatia. Festival pravidelne priťahuje státisíce turistov.

Osem behov

V roku 2022 navštívilo Pamplonu počas osláv takmer 1,7 milióna ľudí a prognózy pre tento rok sú ešte vyššie, keďže sa už skončili všetky obmedzenia súvisiace s pandémiou COVID-19.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Beh býkov v Španielsku (fotografie)

Šesť býkov prebehlo po trase ulicami Pamplony do býčej arény za približne dve minúty a 30 sekúnd. Piatkový beh bol podľa agentúry AP prvý z ôsmich plánovaných.

100. výročie

Beh býkov sa koná v rámci slávností svätého Fermína, ktoré preslávil Ernest Hemingway v románe Slnko aj vychádza (1926).

Tento rok je pritom sté výročie autorovej prvej návštevy festivalu. Od roku 1910 prišlo počas tradičných behov o život 16 ľudí, pričom zatiaľ posledné úmrtie zaznamenali v roku 2009.

Aktivisti za práva zvierat každoročne vedú kampaň proti festivalu, pretože je podľa nich krutý voči zvieratám. Prvý beh s býkmi v Pamplóne prilákal tisícky ľudí, ani tento rok nechýbali údery a tvrdé pády bežcov.

Viac k témam: aktivisti za práva zvierat, Beh býkov, Pamplona, slávnosti svätého Fermína
Zdroj: SITA.sk – Tradičný beh býkov v Pamplone prilákal tisícky ľudí, často niekoho naberú na rohy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií