Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tragédia v Brazílii, zrútenie budovy zapríčinilo smrť najmenej ôsmich osôb

Medzi obeťami nešťastia v meste Recife sú aj dve deti vo veku päť a osem rokov.

8.7.2023 (SITA.sk) – Na severovýchode Brazílie sa v piatok zrútil bytový dom, v dôsledku čoho zomrelo prinajmenšom osem ľudí. Medzi obeťami nešťastia v meste Recife sú aj dve deti vo veku päť a osem rokov. Príčina zrútenia budovy nie je bezprostredne známa, no v ostatných dňoch mesto zasiahli lejaky. Informuje spravodajský portál BBC.

Budova sa podľa úradov zrútila okolo 6:35 miestneho času a mnohí obyvatelia vtedy zrejme ešte spali. Podľa správ miestnych médií z trosiek budovy vytiahli štyroch ľudí živých. Šesť je nezvestných.

Nešťastie sa stalo na predmestí Paulista, kde niektorí obyvatelia označili typ budovy, ktorá sa zrútila, za „rakvový blok“, keďže jej konštrukcia je chabá. Miestny guvernér varoval, že očakávajú ďalšie dažde a ľudia by mali zostať v bezpečných stavbách.

Viac k témam: Tragédia, Zahraničie, Zrútenie budovy
Zdroj: SITA.sk – Tragédia v Brazílii, zrútenie budovy zapríčinilo smrť najmenej ôsmich osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií