fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trnava obhájila kandidatúru a bude Európskym mestom športu 2020! Ocenili aj tamojšie športoviská

Máte tip? napíšte nám mailom

Trnava 13. mája (TASR) – Trnava obhájila svoju kandidatúru a v roku 2020 ponesie titul Európske mesto športu.

Toto ocenenie jej udelila hodnotiaca komisia ACES Europe (Federácia európskych hlavných miest a miest športu) pri Európskej únii v Bruseli po aprílovej návšteve. O výsledku rozhodnutia komisie samosprávu informoval prezident ACES Europe Gian Francesco Lupattelli.

Lupattelli vo svojom liste vyzdvihol, ako Trnava ide príkladom v oblasti športu, a ocenil tamojšie športoviská i športové programy a aktivity.

„Získanie titulu je signálom, že v rámci podpory športu ideme v Trnave dobrým smerom. Pre naše mesto to zároveň znamená lepšiu východiskovú pozíciu pri uchádzaní sa o financie na investície do športovej infraštruktúry a zviditeľnenie sa doma i v zahraničí,“ povedal primátor Peter Bročka.

https://www.instagram.com/p/BwycmcPgwQh/

Predstavia svoje projekty na nasledovné roky

Tieto kroky z dlhodobého hľadiska podľa neho povedú k vybudovaniu zázemia a vhodných podmienok na športovanie pre všetkých Trnavčanov. A to bez ohľadu na vek či výkonnosť a zlepšeniu povedomia o zdravom životnom štýle.

Slávnostné udeľovanie ocenení sa uskutoční v novembri v sídle Európskeho parlamentu v Bruseli. Na podujatí sa stretnú nositelia ďalších ocenení vydávaných komisiou. Budapešť, tohtoročné Európske hlavné mesto športu, odovzdá titul Malage. Budúcimi Európskymi hlavnými mestami športu budú Lisabon (2021) a Haag (2022), ktoré na ceremónii predstavia svoje projekty na nasledovné roky. Okrem Trnavy spomedzi slovenských miest ocenenie Európske mesto športu predtým získali Michalovce (2019), Nitra (2018), Banská Bystrica (2017) a Košice (2016).

Prečítajte si tiež:
Cítite sa unavení? Vaša únava môže byť spôsobená aj jedlami, ako sú napríklad tieto

O Trnave sme prednedávnom písali aj v súvislosti s Lovely Experiencevýsadbou špeciálne vyšľachtených tulipánov.

Zdroj titulnej foto: Instagram/spartak_sk, Instagram/trnava_bulldogs

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií