Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trnka prenájom strojov za 30 miliónov eur obhajoval ako najvýhodnejší variant. NAKA začala trestné stíhanie

Vyšetrovateľ mal na sklonku apríla začať trestné stíhanie vo veci zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní formou spolupáchateľstva.

6.5.2024 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala trestné stíhanie v súvislosti s verejným obstarávaním na prenájom strojov pre Správu ciest Košického samosprávneho kraja (KSK). Informoval o tom Denník N.

Ide konkrétne o prenájom 73 kusov techniky od spoločnosti Tempus-Trans. Podľa informácií, ktoré periodikum prinieslo, mal vyšetrovateľ na sklonku apríla začať trestné stíhanie vo veci zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní formou spolupáchateľstva.

Celková suma za prenájom predmetnej techniky predstavovala bezmála 30 miliónov eur. Predseda KSK Rastislav Trnka prenájom techniky obhajoval ako najvýhodnejší variant, podľa riaditeľa Úradu KSK Borisa Bilčka kúpa takéhoto množstva techniky nebola vo finančných možnostiach kraja. Obaja to uviedli po februárovom rokovaní zastupiteľstva KSK, v rámci ktorého bola predložená i správa hlavného kontrolóra KSK, ktorá sa zaoberala zmluvami na strojné cestné zariadenia.

„Košický samosprávny kraj momentálne k predmetnej veci nedisponuje žiadnymi informáciami,“ uviedla hovorkyňa KSK Katarína Strojná pre agentúru SITA v reakcii na žiadosť o vyjadrenie k predmetnej záležitosti.

Agentúra SITA oslovila aj Prezídium PZ.

NAKA začala trestné stíhanie v súvislosti s verejným obstarávaním košickej župy (dennikn.sk)

Viac k témam: hovorkyňa KSK, KSK Košický samosprávny kraj, Predseda KSK, Trestné stíhanie, Verejné obstarávanie
Zdroj: SITA.sk – Trnka prenájom strojov za 30 miliónov eur obhajoval ako najvýhodnejší variant. NAKA začala trestné stíhanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií