fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Túžba Rusov strkať nos do našej krajiny ako Pinocchio musí raz a navždy zmiznúť, vyhlásil Danilov

Oleksij Danilov je presvedčený, že Rusko musí prísť o svoje kolónie, ktorých sa zmocnilo v 19. a 20. storočí. 

Máte tip? napíšte nám mailom

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – Tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov je presvedčený, že Rusko musí prísť o svoje kolónie, ktorých sa zmocnilo v 19. a 20. storočí. Tie sa už podľa neho začínajú „rozhýbavať”. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Musíme pochopiť, že Rusko je jednou z mála krajín, ktoré majú kolónie v 21. storočí. Pretože tieto kolónie, ktoré kedysi zajali, vzali ľuďom jazyk, tradície, zobrali im kultúru, kolonizovali ich… Existuje obrovské množstvo kolónií Ruskej federácie. Treba ich oslobodiť, aby sa tieto národy stali slobodnými. A potom bude situácia úplne iná. Potom uvidíme, koľko vlastne tvorí Rusko,” povedal Danilov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ten podotkol, že Čečenská republika Ičkéria ani Tatársko určite nie sú Rusko. „Máme vedecky dokázané, že tieto územia nemajú nič spoločné s Ruskom. A ani nechcú mať… Pomaly sa už začínajú rozhýbavať. Nech však každý premýšľa o svojom domove, my na nich myslieť nebudeme. Našou úlohou je postarať sa o to, aby raz a navždy zmizla túžba Rusov strkať nos do našej krajiny ako Pinocchio. To je naša misia,” dodal Danilov.

Prečítajte si tiež:
Nemecké zbrane sú na východe Ukrajiny účinné a robia rozdiel, vraví kancelár Scholz

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Túžba Rusov strkať nos do našej krajiny ako Pinocchio musí raz a navždy zmiznúť, vyhlásil Danilov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií