fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina dostane odpoveď na žiadosť o členstvo v Európskej únii do konca budúceho týždňa, tvrdí von der Leyenová

Odporúčanie by bolo predbežným krokom v dlhom procese.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Odpoveď Európskej únie na žiadosť Ukrajiny o prijatie za člena bloku bude hotová do konca budúceho týždňa. Povedala to v sobotu počas návštevy Kyjeva predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.

Na spoločnej tlačovej konferencii s prezidentom Volodymyrom Zelenským šéfka EK uviedla, že diskusie s ukrajinským lídrom „nám umožnia do konca budúceho týždňa dokončiť posudzovanie,” či odporučíme Ukrajinu za kandidátsku krajinu na členstvo.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Odporúčanie by bolo predbežným krokom v dlhom procese. Informuje o tom portál news.sky.com.

Von der Leyenová Zelenskému povedala, že napriek pokroku v reformách administratívy a ďalších oblastí je stále potrebné veľa urobiť. „Urobili ste veľa v posilnení vlády zákona, ale stále sú potrebné reformy, napríklad v boji proti korupcii,” konštatovala.

Zelenskyj sa vyjadril, že „celá Európa je pre Rusko terčom a Ukrajina je len prvou etapou tejto agresie”. „Preto pozitívna odpoveď EÚ na žiadosť Ukrajiny o členstvo môže byť pozitívnou odpoveďou na otázku, či európsky projekt má vôbec budúcnosť,” vyhlásil.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Váš boj je bojom za všetkých, povedala v Kyjeve šéfka Snemovne reprezentantov Kongresu USA (video)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vstup do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina dostane odpoveď na žiadosť o členstvo v Európskej únii do konca budúceho týždňa, tvrdí von der Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií