fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Váš boj je bojom za všetkých, povedala v Kyjeve šéfka Snemovne reprezentantov Kongresu USA (video)

Nancy Pelosiová je najvyššie postavenou americkou političkou, ktorá navštívila Ukrajinu od začiatku vojny.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.5.2022 (Webnoviny.sk) – Šéfka Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiová sa v Kyjive stretla s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Ide o najvyššie postavenú americkú političku, ktorá navštívila Ukrajinu od začiatku vojny. Zábery, ktoré v nedeľu ráno zverejnil úrad ukrajinského prezidenta, ukázali Pelosiovú v Kyjive s delegáciou amerického Kongresu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Som vám vďačný za tento signál silnej podpory zo strany USA, ľudu a Kongresu,” povedal Zelenskyj. „Ukazuje to, že USA sú dnes lídrom v silnej podpore Ukrajiny počas vojny proti agresii zo strany Ruskej federácie,” dodal.

Navštevujeme vás, aby sme poďakovali za váš boj za slobodu,” povedala Zelenskému Pelosiová. „Sme na hraniciach slobody a váš boj je bojom za všetkých. Našim záväzkom je stáť pri vás, kým sa tento boj neskončí,” dodala. Návštevu šéfky Snemovne reprezentantov Kongresu USA v Kyjive vopred neohlásili.

View this post on InstagramLoading…

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kongres USA, rusko-ukrajinský konflikt, Snemovňa reprezentantov, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Váš boj je bojom za všetkých, povedala v Kyjeve šéfka Snemovne reprezentantov Kongresu USA (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Von der Leyenová onedlho odcestuje do Kyjeva, čaká ju stretnutie so Zelenským
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií