fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda zničila ruský sklad s raketami S-300, oznámil Zelenskyj

Ozbrojené sily podľa prezidenta naďalej dôsledne a opatrne ničia sklady, základne, prechody a veliteľstvá okupantov.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že ukrajinskí obrancovia zničili ruský sklad s raketami S-300 určenými na bombardovanie Charkova. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Raketový útok na Kryvyj Rih

„Chcem poďakovať najmä bojovníkom jednej z našich delostreleckých brigád, ktorí svojou presnou paľbou zničili práve ruský sklad, z ktorého okupanti brali rakety S-300 na bombardovanie Charkova. Ďakujeme, ste naši hrdinovia,” uviedol Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dodal, že okupanti ešte určite dostanú odpoveď za pondelňajší „raketový útok na Kryvyj Rih a neustále ostreľovanie Zelenodoľska, Nikopoľa, Černihivskej, Sumskej a Charkivskej oblasti, miest v Donbase a celého nášho územia”.

Protiofenzíva v rôznych smeroch

Ozbrojené sily podľa prezidenta naďalej dôsledne a opatrne ničia sklady, základne, prechody a veliteľstvá okupantov. „Ruská armáda prišla na územie Ukrajiny, neočakávajúc odpor. A utečie odtiaľto nemajúc inú nádej na spasenie,” podotkol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj naznačil, že prebieha protiofenzíva v rôznych smeroch, ale nepovedal, kde presne, aby boli Rusi prekvapení. Zdôraznil, že Ukrajinci neodstúpia žiadne územia a deokupácia, hoci predstavuje zložitú úlohu, je len otázkou času.

Prečítajte si tiež:
Žena odišla so synom z Nemecka a pridala sa k Islamskému štátu, vo väzení si posedí aj za únos maloletého

Viac k témam: Charkov, rusko-ukrajinský konflikt, Systémy protivzdušnej obrany S-300, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda zničila ruský sklad s raketami S-300, oznámil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií