fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinské nebo naďalej kontroluje Kyjev, Rusi frustrovaní z neúspechu špeciálnej operácie používajú neriadené strely

Neriadené a voľne padajúce bomby sú nepresné a preto majú väčšiu pravdepodobnosť civilných obetí.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – Kyjev si stále udržiava kontrolu nad väčšinou ukrajinského vzdušného priestoru, keďže sa Rusku nepodarilo úplne zničiť jej protivzdušnú obranu. Vo svojom najnovšom hodnotení situácie na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruská vzdušná aktivita sa sústreďuje najmä na juh a východ Ukrajiny, k vzdušnému priestoru na severe a západe má Rusko obmedzený prístup, čiže tam môže útočiť len z bezpečnej vzdialenosti.

“V meste Mariupoľ ruské sily používajú neriadené, voľne padajúce bomby, ktoré sú menej presné a majú väčšiu pravdepodobnosť civilných obetí,” uvádza rezort. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Viac k témam: Protivzdušná obrana, rusko-ukrajinský konflikt, vzdušný priestor
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinské nebo naďalej kontroluje Kyjev, Rusi frustrovaní z neúspechu špeciálnej operácie používajú neriadené strely © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií