fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina dostane pokročilejšie zbrane a možno tam pôjdu aj americkí vojaci

Americký generál Mark Milley vyhlásil, že trvá diskusia o tom, ako by USA potrebovali upraviť výcvik ukrajinských síl a či by niektorí vojaci Spojených štátov mali mať základňu na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Takmer 50 vedúcich predstaviteľov obrany z celého sveta sa v pondelok dohodlo na odoslaní pokročilejších zbraní na Ukrajinu vrátane odpaľovacieho zariadenia Harpoon a rakiet na ochranu jej pobrežia. Novinárom to po stretnutí povedal americký minister obrany Lloyd Austin.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Americký generál Mark Milley zasa vyhlásil, že trvá diskusia na „nízkej úrovni” o tom, ako by USA potrebovali upraviť výcvik ukrajinských síl a či by niektorí vojaci Spojených štátov mali mať základňu na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

USA pred vojnou stiahli svojich niekoľko vojakov z Ukrajiny a neplánujú tam poslať bojové jednotky. Milleyho komentáre ponechali otvorenú možnosť, že by sa vojaci mohli vrátiť z dôvodu bezpečnosti veľvyslanectva alebo pre inú nebojovú úlohu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina dostane pokročilejšie zbrane a možno tam pôjdu aj americkí vojaci © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií