Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úplná obnova elektrickej siete v Ľvovskej oblasti bude trvať až rok, poškodenie spôsobila ruská raketová ofenzíva

Povedal to tamojší gubernátor Maksym Kozyckyj.

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Gubernátor Ľvovskej oblasti na západe Ukrajiny Maksym Kozyckyj uviedol, že úplná obnova elektrickej siete po utorňajšej masívnej ruskej raketovej paľbe bude trvať až rok. Povedal, že hoci má oblasť elektrinu pre 95 % odberných miest, len 30 % spotrebiteľov môže pre kapacitné limity súčasne používať elektrinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Kozyckého bola oblasť lepšie pripravená na najnovší ruský útok na rozvodnú sieť. Inžinieri boli schopní pracovať pomocou dieselových generátorov a rozvodne v regióne boli vybavené ďalšími ochrannými štítmi.

Taktiež bolo do akcie rýchlo nasadené veľké množstvo áut s reproduktormi, aby informovali miestnych ľudí o tom, čo sa deje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Úplná obnova elektrickej siete v Ľvovskej oblasti bude trvať až rok, poškodenie spôsobila ruská raketová ofenzíva © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií