fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA pokračujú vo vyzbrojovaní Ukrajiny, krajine pošlú okrem munície aj špičkovú techniku do chladného počasia

Balík budú podľa ministra zahraničia Antonyho Blinkena čerpať z existujúcich amerických zásob.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – Biely dom oznámil ďalší bezpečnostný balík pre Ukrajinu v objeme 600 miliónov dolárov. Ten zahŕňa dodatočnú muníciu pre systémy HIMARS, delostreleckú muníciu a protidronové systémy.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Spojené štáty tiež ukrajinským silám poskytnú vybavenie do chladného počasia a zariadenia na nočné videnie. Balík budú podľa ministra zahraničia Antonyho Blinkena čerpať z existujúcich amerických zásob. Informuje o tom spravodajská televízia CNN.

Pred týždňom Pentagon oznámil balík pomoci, ktorý tiež zahŕňal muníciu do HIMARS a delostreleckých zbraní, za 675 miliónov dolárov. Od začiatku ruskej invázie na Ukrajine vo februári jej Spojené štáty poskytli bezpečnostnú pomoc v objeme 15,1 miliardy dolárov.

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – USA pokračujú vo vyzbrojovaní Ukrajiny, krajine pošlú okrem munície aj špičkovú techniku do chladného počasia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií