Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úspech ukrajinskej protiofenzívy vraj podkopal bojové schopnosti Ruska, jeho „logistika momentálne trpí“

Vďaka zvýšenej sile a presnosti úderov už „Rusi nie sú schopní proti nám viesť účinný boj“, povedal Baranov.

23.7.2023 (SITA.sk) – Úspech ukrajinskej protiofenzívy pri zasiahnutí cieľov na území okupovanom Ruskom podkopal bojové schopnosti ruskej armády. V najnovšej aktualizácii to uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

„Logistika Rusov momentálne trpí“

Hovorkyňa ukrajinskej armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková uviedla, že ukrajinské jednotky skomplikovali ruské vojenské plány útokmi na zásoby munície hlboko na okupovanom území.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Logistika Rusov momentálne trpí,“ povedala Humeňuková a dodala, že o tom svedčí i znížená frekvencia ostreľovania Chersonskej oblasti počas ostatného dňa.

Ukrajinský plukovník Serhij Baranov v sobotu vyhlásil, že západné vysoko presné raketové a delostrelecké systémy pomohli protiofenzívnym jednotkám vytvoriť „palebnú päsť“. Vďaka zvýšenej sile a presnosti úderov už „Rusi nie sú schopní proti nám viesť účinný boj“, povedal Baranov.

Ukrajinské útoky za nepriateľskými líniami

Vyhlásenia predstaviteľov naznačujú, že ukrajinské útoky za nepriateľskými líniami sa ukázali ako úspešné pri narušení ruskej vojenskej logistiky a bojových kapacít. Ukrajinské sily vedú kampaň asymetrického opotrebovania v regiónoch okupovaných Ruskom, zameriavajú sa na vojenské vybavenie a narúšajú zdroje okupantov.

Podľa ISW táto stratégia „zachováva ukrajinskú pracovnú silu za cenu pomalšieho tempa územných ziskov pri postupnom opotrebovaní ruskej pracovnej sily a vybavenia“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Úspech ukrajinskej protiofenzívy vraj podkopal bojové schopnosti Ruska, jeho „logistika momentálne trpí“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií