Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Útok dronmi si vyžiadal jednu obeť, o život prišiel líder Islamského štátu

Bezpilotné lietadlá MQ-9 Reaper zasiahli Usámu al-Muhadžíra.

9.7.2023 (SITA.sk) – Americký útok dronmi v piatok zabil lídra extrémistickej skupiny Islamský štát v Sýrii. Bezpilotné lietadlá MQ-9 Reaper zasiahli Usámu al-Muhadžíra, keď šiel na motorke v provincii Aleppo, uviedol americký predstaviteľ, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity. Al-Muhadžír bol podľa neho v čase útoku v severozápadnej Sýrii, hoci zvyčajne operoval na východe.

Nie je bezprostredne jasné, ako americká armáda potvrdila, že zabitá osoba bol zmienený veliteľ. Ďalšie podrobnosti nie sú známe.

Centrálne velenie americkej armády v nedeľu vo vyhlásení uviedlo, že nič nenaznačuje, že pri útoku zomreli civilisti. Armáda však posudzuje správy, že civilista mohol utrpieť zranenia.

Zmienené drony tento týždeň v Sýrii čelili zastrašovaniu zo strany ruských lietadiel.

Viac k témam: Americká armáda, bezpilotné lietadlo, extrémistická skupina, Ruské lietadlá, Smrť, Tragédia, útok dronmi, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Útok dronmi si vyžiadal jednu obeť, o život prišiel líder Islamského štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií