Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Banská Štiavnica opäť na výslní: Filmári tam nakrúcali Draculu, v komparze si zahrali aj domáci

Legendárny Dracula naberá novú podobu. Netflix, BBC a Hartswood Films spolu pripravujú nový seriál s rovnomenným názvom. Uplynulý týždeň nakrúcal filmový štáb v Banskej Štiavnici.

Pokračovanie pod reklamou

O novom Draculovi sme písali koncom februára. Hovorilo sa, že filmovať sa bude aj vo viacerých lokalitách na Slovensku – okrem Mesta kultúry 2019 (tento titul pridelil Štiavnici Fond na podporu umenia) je to aj Oravský hrad a Zuberec.

Práve v historickom stredoslovenskom meste to uplynulý týždeň žilo.

Štáb bol v noci vonku, do hotelov sa vracal nadránom

Samotné filmovanie v meste prebiehalo od pondelka do piatka počas druhého marcového týždňa. Žiarske regionálne noviny priniesli informáciu, že tvorcovia filmu boli ubytovaní vo viacerých banskoštiavnických hoteloch a do terénu chodili v popoludňajších hodinách; nakrúcali najmä v noci, späť do hotelov sa vracali skoro ráno. Ako samotný Dracula.

Scény sa točili najmä na Starom zámku.

View this post on Instagram

#dracula

A post shared by milanrychli (@milanrychli) on

Miniséria vychádza zo známeho románu írskeho autora Brama Stokera z roku 1897 o valašskom kniežati Vladovi II. zvanom Drakula. Vytvoril v ňom mýtus o upírovi, pánovi tajuplného hradu. V seriáli ho stvárni britský herec Claes Bang, Sklenenej izbektorý hrá aj v  – tá je aktuálne v našich kinách.

Pokračovanie pod reklamou

Priestor dostali aj domáci

Okrem filmárov z Anglicka aj Slovenska sa na filme podieľalo i viacero komparzistov, ktorí sa k tejto zaujímavej ponuke dostali cez kastingové agentúry. Jej riaditeľka Eva Štefankovičová ozrejmila, že fotografie záujemcov posielali priamo filmárom, a tí si zvolili svojich favoritov. Hľadali zaujímavé typy, potrebovali vyplniť scény s mníškami a tiež tie odohrávajúce sa na trhovisku.

V Draculovi si zahrali ľudia z viacerých slovenských miest, ale aj domáci Banskoštiavničania. Práve v scéne na trhu si zahral aj 29-ročný Lukáš, ktorý nám však veľa neprezradil: „Rád by som, ale nemôžem o tom, bohužiaľ, nič viac hovoriť – len to, že sa točilo na viacerých lokalitách. Tak nám rozkázali.”

Dracula by sa mal na obrazovky dostať koncom budúceho roka.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií