Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Banská Štiavnica opäť na výslní: Filmári tam nakrúcali Draculu, v komparze si zahrali aj domáci

Legendárny Dracula naberá novú podobu. Netflix, BBC a Hartswood Films spolu pripravujú nový seriál s rovnomenným názvom. Uplynulý týždeň nakrúcal filmový štáb v Banskej Štiavnici.

O novom Draculovi sme písali koncom februára. Hovorilo sa, že filmovať sa bude aj vo viacerých lokalitách na Slovensku – okrem Mesta kultúry 2019 (tento titul pridelil Štiavnici Fond na podporu umenia) je to aj Oravský hrad a Zuberec.

Práve v historickom stredoslovenskom meste to uplynulý týždeň žilo.

Štáb bol v noci vonku, do hotelov sa vracal nadránom

Samotné filmovanie v meste prebiehalo od pondelka do piatka počas druhého marcového týždňa. Žiarske regionálne noviny priniesli informáciu, že tvorcovia filmu boli ubytovaní vo viacerých banskoštiavnických hoteloch a do terénu chodili v popoludňajších hodinách; nakrúcali najmä v noci, späť do hotelov sa vracali skoro ráno. Ako samotný Dracula.

Scény sa točili najmä na Starom zámku.

View this post on Instagram

#dracula

A post shared by milanrychli (@milanrychli) on

Miniséria vychádza zo známeho románu írskeho autora Brama Stokera z roku 1897 o valašskom kniežati Vladovi II. zvanom Drakula. Vytvoril v ňom mýtus o upírovi, pánovi tajuplného hradu. V seriáli ho stvárni britský herec Claes Bang, Sklenenej izbektorý hrá aj v  – tá je aktuálne v našich kinách.

Priestor dostali aj domáci

Okrem filmárov z Anglicka aj Slovenska sa na filme podieľalo i viacero komparzistov, ktorí sa k tejto zaujímavej ponuke dostali cez kastingové agentúry. Jej riaditeľka Eva Štefankovičová ozrejmila, že fotografie záujemcov posielali priamo filmárom, a tí si zvolili svojich favoritov. Hľadali zaujímavé typy, potrebovali vyplniť scény s mníškami a tiež tie odohrávajúce sa na trhovisku.

V Draculovi si zahrali ľudia z viacerých slovenských miest, ale aj domáci Banskoštiavničania. Práve v scéne na trhu si zahral aj 29-ročný Lukáš, ktorý nám však veľa neprezradil: „Rád by som, ale nemôžem o tom, bohužiaľ, nič viac hovoriť – len to, že sa točilo na viacerých lokalitách. Tak nám rozkázali.“

Dracula by sa mal na obrazovky dostať koncom budúceho roka.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií