fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V hre je sprísňovanie opatrení aj zákaz vychádzania kontrolovaný formou SMS

V pondelok pred rokovaním vlády informoval o súčasnej situácii Minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Máte tip? napíšte nám mailom

V nemocniciach evidujú opäť nárast počtu hospitalizovaných. Momentálne je v nemocnici 3 653 pacientov. ,,Situácia začína byť veľmi vážna, aj napriek všetkým opatreniam, ktoré sme momentálne urobili. Uvidíme ako zaberie testovanie, povedal Krajčí. Vláda zvažuje aj sprísnenie opatrení. Krajčí priniesol nové vedecké publikácie ohľadne novej mutácie. Tá tu podľa neho mieša karty.

COVID AUTOMAT je v čiernej

Minister tiež avizoval, že podľa “COVID automatu“ bude Slovensko od 8. februára v čiernej zóne. Podľa neho by mali byť uzavreté všetky podniky a mala by fungovať iba kritická infraštruktúra. Podľa Krajčího situácia naznačuje, že toto by bol ten správny krok, aj keď nikde v Európe sa takéto opatrenia nerobia.

Podľa Krajčího pacienti stále pribúdajú aj keď je lock down a nie je jasné, ako dlho to nemocnice vydržia. „Je to vážna situácia,“ hovorí.

Kontrola zákazu vychádzania SMS správou

Situácia by sa mohla vylepšiť len sprísnením opatrení a zavedením tzv. zákazu vychádzania formou SMS správ. ,,To znamená, že ľudia si pošlú SMS vzhľadom na nejakú výnimku, ktorú budú požadovať a centrála im následne pošle späť správu, ktorá im povolí porušiť zákaz vychádzania na určitý čas, ktorý budú potrebovať na ten úkon, ktorý chcú,“ povedal Krajčí. Tieto SMS budú kontrolovať potom orgány, ktoré to budú mať na starosti, napríklad polícia. S kontrolou SMS by problém byť nemal, povedal minister.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus si na Slovensku vyžiadal už dve obete

Britská mutácia na Slovensku

Aj napriek striktnému zákazu vychádzania je na Slovensku veľmi rozšírená Britská mutácia vírusu. Krajčí tiež povedal, že prikázal Úradu verejného zdravotníctva, aby okamžite začali testovať novými testami. ,,Ľudia by si mali uvedomiť, že situácia je naozaj vážna a mali by obmedziť mobilitu. A naozaj striktne dodržiavať opatrenia, pretože keď ich nedodržiavajú, tak ich nielen porušujú, ale aj riskujú nielen svoje životy, ale aj životy svojich blízkych a ostatných“, povedal Minister vnútra Roman Mikulec.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj mzsr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií