fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Maďarsku protestovali proti zaujatému spravodajstvu a štátom sponzorovanej propagande

Približne tisícka demonštrantov prišla protestovať pred sídlo mediálnej skupiny MTVA.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.11.2022 (Webnoviny.sk) – Zhruba tisíc demonštrantov sa v piatok zišlo pred sídlom maďarskej štátnej mediálnej spoločnosti MTVA na protest proti zaujatému spravodajstvu a štátom sponzorovanej propagande v prospech populistickej vlády.

Demonštranti vyzývali na výmenu riaditeľa spoločnosti a náležité spravodajstvo o nedávnej vlne veľkých protestov a štrajkov maďarských učiteľov a študentov, ktoré napriek ich rozsahu verejnoprávne médiá vo veľkej miere ignorujú.

Protest, ktorý pomenovali „blokáda továrne na lži“, zvolal nezávislý opozičný poslanec Ákos Hadházy. Politik je bývalý člen vládnej strany Fidesz a je známy svojím bojom proti korupcii.

Na sociálnej sieti Facebook Hadházy podujatie opísal ako „prvý skutočný, rozhodný krok k získaniu straníckych štátnych médií pre verejné blaho, k odvolaniu riaditeľa MTVA, ktorý vyrába správy, a k zákazu platenej propagandy zákonom“.

Maďarská vláda nacionalistického premiéra Viktora Orbána je často obviňovaná z obmedzovania slobody tlače a demokracie v krajine. Mimovládna organizácia Reportéri bez hraníc vlani zaradila Orbána na svoj zoznam predátorov slobody tlače.

Viac k témam: Demonštrácia, Korupcia, Propaganda, Sloboda prejavu, spravodajstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – V Maďarsku protestovali proti zaujatému spravodajstvu a štátom sponzorovanej propagande © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Johnsonova vláda chce dvom Britom odsúdených na smrť zabezpečiť prepustenie, odvoláva sa na Ženevské konvencie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií