Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V najväčšej nemocnici v Pásme Gazy vykopali masový hrob, pochovali v ňom vyše 170 tiel vrátane bábätiek

Pacienti zomreli najmä po tom, čo životne dôležité nemocničné vybavenie zlyhalo v dôsledku výpadku prúdu.

14.11.2023 (SITA.sk) – Najväčšia nemocnica v Pásme Gazy Šífa pripravuje masový hrob. Jeden z kontaktov reportéra britskej BBC Rushdiho Abualoufa, ktorý je stále v Pásme Gazy, povedal, že nemocnica sa chystá pochovať 170 tiel, pričom videl, ako zhruba 30 z nich položili do hrobu.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Riaditeľ nemocnice Muhammad abú Sálmíja neskôr povedal, že v hrobe pochovali 179 ľudí vrátane bábätiek.

V nemocničnom komplexe sú roztrúsené telá a v márniciach už nie je elektrina. Boli sme nútení ich pochovať v masovom hrobe,“ povedal podľa viacerých tlačových agentúr abú Sálmíja. Dodal, že pacienti zomreli po tom, čo životne dôležité nemocničné vybavenie zlyhalo v dôsledku výpadku prúdu. To sa deje pre nedostatok paliva potrebného na napájanie generátorov.

Spomenutý zdroj v Gaze sa vyjadril, že presun z jednej budovy do druhej v nemocnici je riziko a dokonca aj pochovávanie tiel je riskantné, pretože zariadenie obklopujú tanky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Masový hrob, Nemocnica, Pásmo Gazy
Zdroj: SITA.sk – V najväčšej nemocnici v Pásme Gazy vykopali masový hrob, pochovali v ňom vyše 170 tiel vrátane bábätiek © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií