Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V súťaži kapiel Dobré zo Slovenska zvíťazili Jeno´s Brothers

Humenné sa môže pýšiť tým, že domáca kapela Jeno´s Brothers vyhrala súťaž kapiel Dobré zo Slovenska. Do spomínanej súťaže o nahrávanie celého albumu sa zapojilo 36 kapiel z celého Slovenska zaslaním jednej vlastnej pesničky, za ktorú sa spustilo hlasovanie. Desať najlepších kapiel postúpilo do semifinále, v ktorom bolo hlavnou úlohou, čo najkrajšie zhudobniť text mladej slovenskej autorky.

Do finálovej šestice sa napokon prebojovali skupiny The Fusion, ESO, Dida a jej hostia, elevenhill, Stevie Heart a Jeno´s Brothers. O celkom víťazovi rozhodla v nedeľu 28. júna v Auqa City Poprad porota pod vedením Petra Biča a ďalších návštevníkov podujatia. Súťažné piesne všetkých šiestich skupín si môžete vypočuť na tomto odkaze

jeno´s brothers

Jeno´s Brothers

Celkovým víťazom sa napokon stala skupina Jeno´s Brothers, ktorá získala prvú cenou a tou je nahratie albumu s desiatimi skladbami v profesionálnom štúdiu Umpax. „Výhra v súťaži pre nás znamená „krok vpred“, lebo na novom albume pracujeme už 3 roky a kvôli pracovnej vyťaženosti a študijným povinnostiam sme ho nikdy nestíhali dokončiť. Veríme, že teraz je tá správna príležitosť na dokončenie CD a nahratie v profesionálnom štúdiu. Taktiež to pre nás znamená získanie nových fanúšikov,“ prezradil spevák skupiny, Lukáš Jeňo. Na druhom mieste skončila skupina The Fusion, ktorá získala možnosť natočiť videoklip. Tretie miesto obsadila kapela ESO, ktorá vyhrala víkendový pobyt pre celú kapelu v Aqua City Poprad.

Jeno´s brothers

„Pocity na súťaži boli výborné. Medzi súťažiacimi kapelami sme stretli veľa kamarátov, hudobníkov, takže atmosféra sa niesla v kamarátskom a priateľskom duchu. Z finálového koncertu sme mali pocity ešte lepšie, lebo sme opäť koncertovali vo „vynovenej“ zostave spolu s dychovou sekciou (Adam Gaines – trúbka – USA, Štefán Tkáč – tenor saxofón – PO, Nikola Bankov – alt saxofón – HE), ktorá ľudí zaujala spolu s našou tvorbou, čo určite zaujalo aj odbornú porotu,“ dodal ďalší z členov skupiny.

Kapela Jeno’s Brothers pochádza z Humenného. Aktívne pôsobí od roku 2009, kedy vydala svoje prvé CD s názvom Atmosféra. Kapelu tvoria štyria súrodenci v zložení: Monika Jeňová (piano, spev), Lukáš Jeňo (gitara, spev), Matúš Jeňo (bicie, saxofón), Jozef Jeňo (basgitara, spev) a Peter Jakab (gitara). Kapela má za sebou vyše 100 koncertov na Slovensku, v Čechách i v španielskom Madride. V súčasnosti pripravuje kapela piesne na nové CD. Najbližšie môžete skupinu Jeno´s Brothers vidieť v domácom prostredí v stredu 5.8. v kaviarni YES v rámci projektu Inšpiratívni Humenčania a vo štvrtok 6.8. na Humenskom jarmoku o 14:00 hod.

Zdroj: sutazkapiel.dobrezoslovenska.sk, nasehumenne.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií