fbpx
Ryšavý spevák je najpredávanejší na svete. Teraz si podmanil Prahu

Ryšavý spevák je najpredávanejší na svete. Teraz si podmanil Prahu

Vracia sa do Prahy a jeho pražský koncert sa uskutoční 7. júla 2019. Lístky boli v predaji od 27. septembra 2018, no záujem o speváka bol taký obrovský, že sa po nich zaprášilo v priebehu pár hodín.

Ed Sheeran, britský spevák, ktorý v dnešnej dobe pravdepodobne nemá konkurenciu, sa vracia do českej metropoly po štyroch rokoch.

Charizmatický hudobník odštartoval svoje turné s názvom Divide už v roku 2017, no jeho koncertná šnúra je rozdelená na dvanásť častí. Prvý koncert sa v rámci spomínaného turné konal 16. marca 2017 v Turíne.

Úspešný spevák ohlásil koncert aj v Prahe a fanúšikovia nedočkavo čakali na spustenie predaja.  Lístky boli vypredané v priebehu niekoľkých hodín. Obrovský záujem o speváka si všimli samotní organizátori, ktorí neváhali a hneď konali.

Hneď po vypredaní lístkov obletela Českú republiku radostná správa – Ed Sheeran pridal v Prahe ďalší koncert, ktorý sa uskutoční dňa 8. júla 2019. Český Ticketportal, ktorý ponúka lístky aj na sedenie, dal lístky do predaja hneď na druhý deň, a to 28. septembra 2018. Rekordný záujem o populárneho speváka so zamatovým hlasom zrejme pramení aj z toho, že muzikant vo svojom turné vynechal okolité krajiny. Nepredstaví sa ani v susednom Poľsku či u nás na Slovensku.

Ed Sheeran na fotení pre svoj album Divide. Zdroj: Neil Bedford

Počas koncertovania po celom svete sa mu podarilo získať hneď niekoľko významných ocenení. Na konci roku 2017 obdržal mladý Brit Rad britského impéria za svoje aktivity v oblasti charity a hudby a taktiež získal cenu Grammy za vyššie spomínaný album Divide, čo celkom tvorí už 4 ceny Grammy na jeho účte.

Azda najpredávanejší hudobník na svete od vydania tretieho štúdiového albumu predal viac ako 15 miliónov kópií a dominoval svetovým hudobným rebríčkom. Teraz sa na neho chystajú desaťtisíce fanúšikov.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Praha je stredobodom pozornosti maškrtníkov! ,,Všetci do Prahy," tvrdia zahraničné weby

Vypočuj si pár najpopulárnejších piesní od Eda Sheerana:

Google+ Linkedin

Študentka masmediálnej komunikácie a autorka pre online magazín Klocher, ktorá prináša čitateľom nové informácie zo sveta hudby, módy či kinematografie.