fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V žilinskej nemocnici je v karanténe 82 zdravotníkov. Situácia je kritická. Hľadajú lekárov

V nemocnici v Žiline je v karanténe 82 zdravotníckych pracovníkov pozitívne testovaných na covid-19.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,V našej nemocnici sme naplno pocítili kritické dopady ochorenia COVID-19, ktoré posiela do karantény každý deň, bohužiaľ, ďalších a ďalších zdravotníkov. Aktuálne k 23.10.2020 ide už o 82 zdravotníckych zamestnancov. Dochádza tak k výraznému oslabeniu tímov, čo by v nasledujúcich dňoch napriek našej intenzívnej snahe mohlo mať vážny dopad na ohrozenie poskytovania neodkladnej zdravotnej starostlivosti vo vybraných odbornostiach,“ informuje nemocnica na sociálnej sieti.

Situácia je náročná hlavne na internom oddelení, a to aj mimo koronavírusu. Dnes prišli už o takmer tretinu lekárov  z oddelenia vnútorného lekárstva, ktorí sú momentálne v karanténe s pozitívnym výsledkom testovania na COVID-19.

Ide o alarmujúci stav, ktorý sme zatiaľ dokázali udržať len vďaka spolupráci iných oddelení, čo však vzhľadom na ďalší vývoj pravdepodobne nevydrží dostatočne dlho.

Nemocnica vyzýva preto všetkých lekárov okresu Žilina v odbornostiach:

vnútorné lekárstvo, pneumológia a ftizeológia ,infektológia, aby sa prihlásili na pomoc Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina. Privítajú pomoc so službami na oddelení, JIS, ambulancii urgentného príjmu alebo tých najodvážnejších aj v COVID pavilóne.

Lekári sa môžu dobrovoľne prihlásiť na emailovej adrese: sekretariat.r@fnspza.sk ,kde zanechajú ich kontaktné údaje, na ktoré sa nemocnica ozve.

Prečítajte si tiež:
Najväčší slovenský festival Pohoda zrejme tento rok nebude

Tiež  informujú, že nemocnica nemá právo takúto pomoc nariadiť, preto sú nútení o súčinnosť požiadať aj Žilinský samosprávny kraj a Okresný úrad Žilina, ktorí sú v tejto veci oprávnení konať, aby nedošlo k ohrozeniu života pacientov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií