fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najväčší slovenský festival Pohoda zrejme tento rok nebude

Festival Pohoda s najväčšou pravdepodobnosťou kvôli koronavírusu, ktorý je rozšírený v približne 200 krajinách nebude.

Máte tip? napíšte nám mailom

Najväčší slovenský festival Pohoda, ktorý na Slovensko každoročne priláka množstvo svetových interpretov a pripraví nielen hudobný, ale aj diskusný, knižný či tanečný program zrejme nebude. S rovnakým problémom však bojujú všetky hudobné festivaly a to nielen na Slovensku, ale po celom svete.

Festival pohoda pravdepodobne nebude

Aj napriek tomu, že sa festival koná až o 91 dní, hlavný organizátor Michal Kaščák dnes potvrdil, že festival s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. Organizátori však stále dúfajú a pracujú so scenárom, že festival nebudú musieť zrušiť. Vyhliadky sú však nepriaznivé. Prípravy festivalu naďalej pokračujú v obmedzenom režime. Definitívne informácie budú známe 15. apríla.

Občianske združenie Lala – Slovak Music Export pripravilo online diskusiu. Cieľom rozhovorov bolo odpovedať na otázky: Čo aktuálne zažíva hudobná scéna? Ako možno zmierniť dopad pandémie na hudobný sektor? Kto sú najohrozenejšie skupiny ľudí v oblasti hudby? Aké opatrenia sú potrebné na zabezpečenie kontinuálneho chodu po skončení karantény?

Diskutovali Marek Adamov – riaditeľ kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie a inštitúcie Nová synagóga Žilina, šéfka programu Nová Cvernovka a produkčná viacerých podujatí Paula Poštolková a riaditeľ Pohoda Festivalu Michal Kaščák. Debatu moderoval Mário Gešvantner.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus SVET: Akým štátom EÚ hrozí taliansky scenár?

Koronavírus ohrozil všetky kultúrne podujatia

 „Výnimočné situácie musia mať aj výnimočné riešenia,“ povedal v online diskusii organizátor obľúbeného festivalu Pohoda Michal Kaščák.

Zároveň vysvetlil aj to, že štát by mal podržať ľudí, ktorí prišli o prácu v dôsledku pandémie. Dočasný odklad odvodov, ktoré budú musieť ľudia uhradiť neskôr, môže byť pre nich likvidačný, preto by skôr prijal „odvodové prázdniny“ na niekoľko mesiacov. 

„My ako festival naďalej nebudeme žiadať štát o podporu a fondy, pretože si chceme zachovať absolútnu slobodu,“ dodal Kaščák.

Festival Pohoda je hudobný multikultúrny festival, ktorý sa koná v Trenčíne, zvyčajne cez víkend (od štvrtka) prvého júlového týždňa. Festival založil v r. 1997 Michal Kaščák a Mario Michna – kľúčové osobnosti lokálnej undergroundovej scény, na základe čoho Pohoda začínala ako menší alternatívny festival s počtom návštevníkov 2000. Od roku 2000 je však najväčším slovenským hudobným festivalom.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií