fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vedúcich zamestnancov kultúrno-osvetových zariadení nebude možné od 1. mája odvolať z funkcií bezdôvodne

Vedúci zamestnanci týchto zariadení zároveň budú môcť byť po novom vo svojej funkcii najviac päť rokov.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.5.2022 (Webnoviny.sk) – Vedúcich zamestnancov kultúrno-osvetových zariadení nebude možné od nedele 1. mája odvolať z funkcií bezdôvodne. Vyplýva to z novely zákona o kultúrno-osvetovej činnosti, ktorú koncom marca podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Vedúci zamestnanci týchto zariadení zároveň budú môcť byť po novom vo svojej funkcii najviac päť rokov.

Prijatá legislatíva tiež umožňuje kultúrno-osvetovým zariadeniam vyhlasovať, odborne a metodicky riadiť, koordinovať a financovať celoštátny systém postupových súťaží a prehliadok v oblasti záujmovej umeleckej činnosti a neprofesionálnej umeleckej tvorby a v oblasti astronómie a príbuzných vied.

Rezort kultúry zo zákona vypúšťa konkrétny názov a sídlo zo zariadenia Národné osvetové centrum so sídlom v Bratislave aj zariadenia Slovenská ústredná hvezdáreň so sídlom v Hurbanove.

Namiesto toho zriaďuje kultúrno-osvetové zariadenie s celoslovenskou pôsobnosťou a zariadenie so špecializovaným zameraním v oblasti astronómie a príbuzných vied. Dôvodom tejto zmeny je umožniť flexibilitu pri úprave názvu organizácie bez nutnosti predchádzajúcej legislatívnej zmeny.

Viac k témam: Kultúrne zariadenia, Novela zákona, Odvolanie z funkcie, Osvetové stredisko
Zdroj: Webnoviny.sk – Vedúcich zamestnancov kultúrno-osvetových zariadení nebude možné od 1. mája odvolať z funkcií bezdôvodne © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Opatrenia vlády proti zdražovaniu nepokrývajú všetky zraniteľné skupiny, myslí si prezidentka Čaputová
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií