fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viac ako dve desiatky krajín nadviazali partnerstvo za ukončenie nadmerného odlesňovania do roku 2030

K partnerstvu sa zatiaľ nepridali Brazília, Indonézia ani Konžská demokratická republika, tri najzalesnenejšie štáty sveta.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.11.2022 (Webnoviny.sk) – Približne 24 krajín na čele so Spojenými štátmi a Ghanou v pondelok nadviazalo partnerstvo, ktorého cieľom je ukončiť do roku 2030 nadmerné odlesňovanie. V tejto skupine krajín sa nachádza viac ako tretina lesov na svete.

Očakáva sa, že v rámci 27. konferencie OSN o zmene klímy (COP27), ktorá sa koná v egyptskom Šarm aš-Šajchu, bude vyčlenených 3,6 miliardy dolárov zo súkromných zdrojov, čím sa celkové prostriedky na projekty súvisiace s ochranou lesov zvýšia na 23,8 miliardy dolárov.

K partnerstvu sa zatiaľ nepridali Brazília, Indonézia ani Konžská demokratická republika, tri najzalesnenejšie štáty sveta. Údajne však pokračujú diskusie o ich pripojení sa k iniciatíve.

Viac k témam: Ochrana lesov, Odlesňovanie, Zmena klímy
Zdroj: Webnoviny.sk – Viac ako dve desiatky krajín nadviazali partnerstvo za ukončenie nadmerného odlesňovania do roku 2030 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií